Nawigacja

Aktualności
Recytacje po raz 62!

10 marca w pałacowej Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora.
Była to już 62 edycja konkursu.
W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska, Halina Kubiak, Ewa Banaś , pedagodzy, posiadający bogate doświadczenia w dziedzinie recytacji, w pracy w ruchu amatorskim.
W tym roku jury wysłuchało interpretacji różnorodnych utworów literackich w wykonaniu 31 uczestników, z których wyłoniono laureatów reprezentujących gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach.
Oceniano wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, styl, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestników konkursu powitała prowadząca eliminacje Anna Rzepecka oraz Marta Górska, życząc wszystkim powodzenia, ale przede wszystkim radości z tego dorocznego święta poezji .
Cieszy nas każdy uczestnik i do wszystkich kierujemy gratulacje i życzymy, aby pomimo, iż dziś się nie udało przejść do dalszych etapów, nie zaniechać swojego zainteresowania i talentu. Warto w tym miejscu podziękować nie tylko uczestnikom, ale także nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.
Jury miało trudne, odpowiedzialne zadanie wyłonienia 3 najlepszych recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Wiele osób reprezentowało naprawdę świetne przygotowanie i minimalnie „otarło się” o nominacje do następnego etapu. Jury wśród uwag zanotowało, aby częściej sięgać po polską literaturę, wykraczając poza kanon lektur szkolnych, czy też zwrócić uwagę na specyfikę przedstawienia prozy, w odróżnieniu od deklamacji wierszy. Każdej osobie, która będzie reprezentować gminę na przeglądzie w Gryfickim Domu Kultury jurorki udzieliły rad i podpowiedzi dotyczących techniki recytacji.
Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I-III):
Blanka Klimowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie), Zofia Bąk i Weronika Bońkowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie).
Wyróżnienia miejscowe (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych): Hanna Twarowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), Paulina Hinc i Maja Konieczka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie).
Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
Nawojka Cirocka (SP nr 1 w Trzebiatowie), Aleksandra Przeździecka i Hanna Soroka (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie).
Laureaci w kategorii Gimnazjum:
Honorata Arndt, Klaudia Łozdowska, Maksymilian Patoła (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie).
 Wyróżnienie miejscowe: Justyna Mielniczuk (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie).
Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Jutrzenka Cirocka i Nikola Jodłowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie).
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Gryfickim Domu Kultury 25 marca 2017 r.