Nawigacja

Aktualności
Recytacje po raz 60!

11 lutego w pałacowej Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora. Była to już 60 edycja konkursu!
W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska, Ewa Banaś, Danuta Panek i Halina Kubiak, pedagodzy, posiadający bogate doświadczenia w dziedzinie recytacji, w pracy w ruchu amatorskim. Honorowym gościem  konkursu była Irena Kunicka, która brała udział w pracach Jury od pierwszej edycji konkursu w Trzebiatowie.
W tym roku jury wysłuchało interpretacji różnorodnych utworów literackich w wykonaniu 36 uczestników, z których wyłoniono laureatów reprezentujących gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach. Oceniano wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, styl, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny, a przypadku Poezji Śpiewanej zgodność muzyki z charakterem wiersza, muzykalność i warunki głosowe wykonawcy, oraz wartości artystyczne muzyki.
Wszystkich powitała prowadząca eliminacje Anna Rzepecka oraz dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata T. Korek, która życzyła wszystkim powodzenia i …radości z tego dorocznego  święta  poezji i recytacji.
Podkreślić należy, z ogromną radością, wysoki poziom eliminacji. Warto w tym miejscu podziękować nie tylko uczestnikom, ale także nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Jury miało trudne, odpowiedzialne zadanie wyłonienia 3  najlepszych recytatorów  w każdej kategorii wiekowej. I” twardy orzech do zgryzienia”, bowiem to tylko 3 osoby z każdej kategorii. Wiele osób reprezentowało naprawdę świetne przygotowanie i minimalnie „otarło się” o nominacje do następnego etapu.

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I-III):

Hanna Soroka( Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie), Ada Rachańska i Zofia Kozłowska (obydwie Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie).

Wyróżnienia miejscowe (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych):
Julian Patoła ( SP nr 1 w Trzebiatowie), Karolina Czeszewska i Milena Szuba (SP nr 2 w Trzebiatowie),

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):

Maksymilian Patoła i Justyna Mielniczuk (SP nr 1 w Trzebiatowie), Karolina Chmielewska (SP nr 2 w Trzebiatowie).

Wyróżnienia: Nawojka Cirocka ( SP nr 1 w Trzebiatowie), Martyna Tchoryk (ZSzOI w Mrzeżynie),Weronika Kryger ( SP nr 2 w Trzebiatowie)

Laureaci w kategorii Gimnazjum:

Klaudia Sudoł, Oksana Diakun, Maria Czyż (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie)

Wyróżnienie: Julia Rowska (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie)

Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Turniej recytatorski: Kamila Fiołek, Dominika Sztuk, Beata Pawłowska, (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie)

Poezja Śpiewana: Katarzyna Florjańczyk (ZSP w Trzebiatowie).

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.