Nawigacja

Aktualności
Recital „G. kontra G.”już wkrótce!

Recital „G. kontra G.”.

 

Piosenki z repertuaru Marka Grechuty oraz piosenki Anny German w interpretacji Barbary Brody-Malon w zespołem.

 

Koncert wprowadza nas w klimat twórczości tych dwóch wyjątkowych artystów. Przez wiele lat ich piosenki podbijały serca wielu słuchaczy i wysoko były oceniane przez krytyków muzycznych. Gościły na antenie radiowej, w telewizji, na estradach w najodleglejszych zakątkach kraju.Zajmowały również czołowe miejsca na liście przebojów i niejednokrotnie zdobywały nagrody na festiwalach muzycznych.Zarówno Anna German, jak i Marek Grechuta na trwale zapisali się w kulturze muzycznej, nie tylko polskiej. Pozostawili po sobie pokaźny dorobek artystyczny, który wciąż inspiruje nowe pokolenia. Cieszy nas ogromnie, że po latach możemy słuchać ich utworów w nowej, rzec można, współczesnej aranżacji.

Barbara Broda-Malon wraz ze swoim zespołem zaprasza państwa na ten niezwykły wieczór będący swoistego rodzaju lirycznym „pojedynkiem” gigantów polskiej piosenki .To właśnie tu piękno i refleksja wpleciona w poszczególne frazy piosenek wzajemnie przenika się i uzupełnia, ofiarowując nam bogaty wachlarz doznań.

 

Maria Słomak-Sojka

 

Barbara Broda-Malon – wokalistka, aktorka, pedagog śpiewu, lektor

http://www.barbarabrodamalon.prohost.pl/

 

Mówi o sobie, że jest pszczynianką urodzoną w Cieszynie.

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej „Natural Voice Perfection”. Ekspert wokalny w programie muzycznym Super Dzieciak (2015 r.) w telewizji POLSAT. Ma na swoim koncie kilka ról teatralnych oraz X Ogólnopolskich Nagród na różnych Festiwalach Piosenki, m.in. Festiwalu im Anny German ”Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze,37 Ogólnopolskich Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ”Śpiewajmy Poezję” czy Festiwalu im Marka Grechuty w Zamościu.

Półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w roku 2011.

Nagradzana była przez takie osobistości jak :

Zbigniew Zamachowski, Jan Szurmiej, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek,

Janusz Grzywacz, Jan Poprawa czy Krzesimir Dębski.

Współpracuje i współpracowała m.in. z Ryszardem Poznakowskim, Teatrem „Plejada” z Krakowa, Nyską Orkiestrą Kameralną, jak i Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego z Zamościa.

Właścicielka Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu ”VoicePless”.

(www.voicepless.pl)gdzie uczy śpiewu i prowadzi rehabilitację głosu dla osób pracujących głosem. Jej uczniowie zdobywają liczne nagrody na różnych festiwalach piosenki, jak również odnoszą sukcesy w takich programach jak: „Szansa na Sukces”,X factor czy The Voice of Poland. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz szkolenia z zakresu prawidłowej emisji głosu. Obecnie wraz ze swoim zespołem koncertuje z sześcioma recitalami piosenki poetyckiej, aktorskiej, rockowej, filmowej i musicalowej. Recital z muzyką filmową pt. „Na Srebrnym Ekranie” został objęty patronatem honorowym przez Krzesimira Dębskiego.

W 2015 r. miała miejsce premiera projektu: Musical Koncert pt. „Miłość

Nie/Poważna”, gdzie wspólnie z aktorem i wokalistą Rafałem Supińskim wykonuje znane i mniej znane, energetyczne utwory musicalowe. Dopełnieniem koncertu jest teatralna inscenizacja utworów oraz zespół muzyczny stworzony z czołowych polskich muzyków. Premiera koncertu odbyła się na Scenie pod Ratuszem (Teatr Ludowy) w Krakowie.

Najnowsza Premiera(2016 r.) to Recital „WYMYŚLIŁAM PEJZAŻ TEN”

złożonego z największych przebojów z repertuaru Ireny Jarockiej oraz Anny Jantar. Patronat Honorowy- Marian Zacharewicz (kompozytor hitu „Wymyśliłam Cię”)

 

Grzegorz Kasperczyk – pianista, aranżer

Absolwent Wydziału Artystyczno- Pedagogicznego filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Współpracuje z licznymi zespołami muzycznymi.

Wykonuje różne gatunki muzyczne, takie jak jazz, latin czy blues.

Sebastian Malon – skrzypek

Absolwent klasy skrzypiec Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego

w Katowicach. Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską w Katowicach, Orkiestrą Kameralną AUKSO, jak również z innymi zespołami muzycznymi.

Michał Żymełka – instrumenty perkusyjne

Absolwent klasy perkusji Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego

w Katowicach. Laureat I Nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wibrafonowym w Opolu oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Plovdiv (Bułgaria)

Koncertuje zarówno jako solista, jak również współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. NOSPR-em, Filharmonią Śląską, Orkiestrą Kameralną AUKSO czy Orkiestrą Muzyki Nowej.

 

ZAPRASZAMY!