Nawigacja

Aktualności
Podwórkowy finał w Lewicach

„Czytające podwórka” swój finał miały w Lewicach . Duża liczba dzieci piękna pogoda i miła atmosfera cieszyły nas podczas zajęć. Tematyka, która przewijała się przez wszystkie nasze podwórkowe spotkania dotyczyła ekologii, ochrony przyrody, zdrowego trybu życia oraz wartości wynikających z czytania książek. To właśnie wśród najmłodszych staraliśmy się zaszczepić racjonalne korzystanie z wody, energii czy pokazać jak należy segregować śmieci. Dzieci z Lewic  miały okazje wysłuchać wierszy autorstwa Renaty Teresy Korek i podzielić się swoimi wrażeniami  po ich wysłuchaniu .Wspólne czytanie to także okazja do rozwoju myślenia, ponieważ wysłuchane opowieści kształtują wyobraźnię dziecka.

Rysowanie, malowanie, projektowanie  wszystko to tworzyliśmy z wielką pasją i radością. Wszystkie prace powstały z wykorzystaniem materiałów wtórnych tj. drewnianych szablonów przedstawiających słonia, rybkę , kogucika itp. W programie znalazły się także zajęcia kulinarne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci same przygotowywały sobie posiłek ze zdrowych produktów, a były to waflowe ciasteczka czy babeczki dekorowane owocami, serkami, dżemem, jogurtem według własnego smakowego uznania.. Wszystko wyglądało i smakowało przepysznie. 

Priorytetem akcji „Czytające podwórka” jest idea związana z popularyzacją czytelnictwa. Uczestnicy „Czytających podwórek” na zakończenie zajęć otrzymali książkę wraz z zakładką. Po przeczytaniu mogą ją zostawić sobie na pamiątkę lub wymienić z kolegą lub koleżanką. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji  czwartkowego  spotkania  pani Zofii Minko oraz rodzicom dzieci, które tak licznie przybyły. Do zobaczenia za rok.