Nawigacja

Biblioteka
Pasowanie na czytelnika

Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej

przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

 „Pasuję Cię na czytelnika Biblioteki Publicznej”.

W dniu 31 marca 2014 roku w Bibliotece Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w obecności dyrektora – Renaty T. Korek, kierownika Jadwigi Drożdżowskiej i bibliotekarek, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki publicznej.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie, wraz z wychowawczynią Iwoną Graczyk złożyli przysięgę, że zostaną przyjaciółmi książek , a w dowód tej przyjaźni zostaną wiernymi czytelnikami.

Ceremonii pasowania białym piórem na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dokonała pani dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata T. Korek.

Uczniowie z powagą wypowiedzieli słowa przysięgi:

Uroczyście przyrzekamy,

że szanować książki będziemy

Wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!

 

Pierwszoklasiści w dowód przyjaźni do książek otrzymali dyplom, pamiątkową zakładkę, a także życzenia wielu radosnych chwil spędzonych z książkowymi bohaterami.

Uroczystość pasowania na czytelnika uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie pod kierunkiem pani Magdy Skrzynieckiej, którzy przedstawieniem „Brzydkie kaczątko” wprowadziły pierwszoklasistów w zaczarowany świat bajki i baśni.