Nawigacja

Aktualności
Pałacowe spotkanie z Romanem Czejarkiem

We wtorkowe popołudnie, 10 maja w Czytelni Głównej w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, odbyło się spotkanie z Romanem Czejarkiem – znanym dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem, konferansjerem i podróżnikiem.

W niezwykle przyjemnej i pełnej poczucia humoru atmosferze, można było usłyszeć mnóstwo ciekawych historii i anegdot m.in. związanych z pracą dziennikarza w Radiowej Jedynce. Usłyszeliśmy jak wygląda zwykły dzień pracy w radiowca, jaki ma on wpływ na wybór tematyki audycji.Nie zabrakło też interesujących pytań od publiczności, na które w zgrabny i niekiedy pełny dystansu odpowiadał nasz gość.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o wyprawie do kanionu Colca – najgłębszego kanionu na świecie znajdującego się w Peru. Mogliśmy dowiedzieć się, jakwygląda samo Peru, jego mieszkańcy – ich zwyczaje, tradycje. Okazało się że Peruwiańczycy wiedzą bardzo dużo o Polsce, a Polacy są tam bardzo mile widziani, co odzwierciedlały zdjęcia prezentowane przez naszego gościa. Fotografie ukazujące przepiękne krajobrazy, szybujące kondory, czy kolejne etapy wyprawy wzbudzały duże zainteresowanie i podziw wśród uczestników spotkania, tym bardziej że kanion jest zarówno piękny jak i niebezpieczny.

Dziennikarz wspomniał także o pracy z Zygmuntem Chajzerem i o zabawnych perypetiach podczas prowadzenia audycji „Lato z Radiem”. Ponadto wysłuchaliśmy wiele ciekawych opowieści z życia prywatnego dziennikarza, o jego historiach rodzinnych. Wszystko to okraszone było niesamowitymi anegdotami, którymi nasz gość umilał czas przybyłym do Pałacu nad Młynówką.

Pod koniec spotkania nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, można było również nabyć książkę pisarza wraz z jego autografem i aż do późnych godzin wieczornych, przy cieście i kawie, można było spędzić ten piękny, majowy wieczór.

Paweł Pawlonka