Nawigacja

Aktualności
Pałacowe skarby znalezione przez przedszkolaków.

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”. Przedszkole to ważny moment w rozwoju dziecka. To tutaj dzieci uczą się nawyków, zasad, samodzielności. Pokonują pierwsze lęki ze zmianą otoczenia, z rozstaniem z rodzicami. To wszystko tutaj w przedszkolu się zaczyna zgodnie z powiedzeniem ,,czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Przedszkole to cudowny czas, to tutaj tworzy się piękna więź między dziećmi, ich przyjaźnie, a przy okazji ich rodziców. Wspólne spotkania poza przedszkolem, które są zapamiętane potem na długi czas.

  Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej z tej 0kazji przygotowała dla przedszkolaków z Przedszkola Integracyjnego im. Słonia nad Regą wiele atrakcji. Młodsze grupy dzieci odwiedziła Pani dyr. Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek wraz z bibliotekarką Karoliną Kurczewską w ich przedszkolach ( ul. Waryńskiego i ul. Kilińskiego). Maluszki wysłuchały kilku wierszyków , zaśpiewały piosenki o jesieni, otrzymały pamiątkowe zakładki do książki oraz książeczki do czytania dla wszystkich grup przedszkolnych. Starszaki natomiast odwiedziły nas w Pałacu. Tu również wysłuchały wierszy i rymowanek czytanych przez panią dyr. Renatę Teresę Korek, wykonały własnoręcznie mapy skarbów, ale miały również okazję poszukać skarbów pałacowych. Podczas zwiedzania biblioteki, galerii, kawiarni, muzeum, czytelni, piwnicy prowadzonego przez panią Annę Rzepecką, zostawał odkrywany jeden z pałacowych skarbów, które należało zapamiętać. Końcowym etapem było odnalezienie skrzyni ze słodkim poczęstunkiem. Dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem. Znały odpowiedzi na wiele trudnych pytań i zagadek, a przy tym wspaniale się bawiły.  Dla każdego z nas skarbem może być coś innego np.; talent, muzyka, zdrowie, zwierzątko itp. Ale wszyscy się chyba ze mną zgodzą, że dla rodziców największym skarbem jest ich dziecko. Stąd też nasze najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości uśmiechu i spełnienia marzeń dla wszystkich przedszkolaków .
W uatrakcyjnieniu dzieciom zwiedzania pomogli nam wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, za co im serdecznie dziękujemy.