Nawigacja

Aktualności
OGRZEJMY SIĘ W BLASKU CZTERECH ŚWIEC.
Spotkanie Czterech Świec to wieczór poświęcony historii, kulturze i tradycji czterech wyznań których wierni mieszkają w Trzebiatowie i okolicach: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, ewangelicko- augsburskiego, prawosławnego.
Co roku spotykamy się by wspólnie pielęgnować tradycje naszego regionu, śpiewamy kolędy, pastorałki, szczedriłki, pieśni bożonarodzeniowe, kosztujemy wspaniałych wigilijnych wypieków.
W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną i kwarantannę narodową nie możemy się wszyscy z Państwem spotkać, ale chcielibyśmy pomimo wszystko być z wami RAZEM.
 
To trzebiatowskie kolędowanie rozpoczęło się 17.01.1997r.
Wtedy to w pałacowej czytelni usiedli obok siebie wyznawcy czterech trzebiatowskich kościołów. Zapłonęły cztery świece- symbole czterech wyznań. Śpiewano kolędy. Wielu z nas po raz pierwszy usłyszało kolędy, które znane są w innych wyznaniach. Pojawiły się słodkości świąteczne- makowce, babki, bułeczki drożdżowe.
Ten pierwszy Wieczór Kolęd okazał się dużym sukcesem. Udowodnił, że mieszkańcy Trzebiatowa mimo różnic kulturowych chcą i potrafią wspólnie świętować i pielęgnować tradycje. Spotykać się przy wspólnym wielokulturowym wigilijnym stole.
 
I tak proszę Państwa po raz 25, inaczej niż zwykle, ale WSPÓLNIE kolędujemy.