Nawigacja

Aktualności
Odznaczenie dla Dyrektor TOK Renaty Teresy Korek.

Z wielką przyjemnością informujemy, że na wniosek Szczecińskiego Towarzystwa Kultury Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal nadawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Renata Teresa Korek od 1996 roku jest dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Pełniła także funkcje przewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego. Społecznie pracuje jako przewodnicząca Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury.
Inspirując się lokalnym dziedzictwem kulturowym zainicjowała szereg cennych przedsięwzięć, które wpływają na charakterystyczny klimat miasta i kreują tożsamość jego mieszkańców. Najbardziej znane to seminarium naukowe „Trzebiatów-spotkania pomorskie”, Spotkanie Czterech Świec, Trzebiatowskie Spotkania Kultur „Sąsiady” czy Trzebiatowskie Święto Kaszy. Działania te uczyniły z Trzebiatowa niemal wzorcowy przykład symbiozy mieszkańców zróżnicowanych pod względem narodowościowym i wyznaniowym. W 2000 r. utworzyła Izbę Regionalną „Nasz Dom”, która w ciągu kolejnych lat przekształciła się w Muzeum Pałacowe.

Więcej o Renacie Teresie Korek przeczytają Państwo w Encyklopedii Pomorza Zachodniego – http://www.pomeranica.pl/wiki/Renata_Teresa_Korek

Pracownicy Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury gratulują Pani Dyrektor odznaczenia Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i życzą kolejnych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.