Nawigacja

Aktualności
Odkrycie Bubal.

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Dzięki uprzejmości pani Jadwigi Utnickiej w Dyskusyjnym Klubie Książki wysłuchaliśmy książki Cerasoli Anny „Wielkie odkrycie Bubal”, z treści której dowiadujemy się w jaki sposób mogło dojść do wynalezienia liczb rzymskich. Bawiliśmy się liczbami pod każdą postacią (jako znak graficzny, symbol) w mowie i piśmie czy sumując elementy. Myślę, że po takich zajęciach dzieci zaprzyjaźnią się z królową nauk –Matematyką.