Nawigacja

Aktualności
Nowa wystawa!

TOMASZ PAWEŁ GÓRSKI

Urodzony w pierwszej połowie lat 80-tych, założyciel studia brandingowego Agenza, gdzie tworzy wizerunek firm z całej Polski i świata. Zaprojektował znaki graficzne dla wielu firm oraz instytucji państwowych. Pasjonat projektowania graficznego, brandingu oraz sztuk pięknych. Specjalizuje się w kreowaniu znaków graficznych, logotypów, identyfikacji wizualnej i opakowań.

Na co dzień z entuzjazmem praktykuje m.in.: szeroko pojętą grafikę użytkową, rysunek, malarstwo, kaligrafię oraz fotografię. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności plastyczne, co objawiało się notorycznym bazgraniem dosłownie po wszystkim co miał pod ręką –  było to tylko niewinne hobby. Po maturze, nie wiedząc jeszcze co chce w życiu robić, ukończył studia informatyczne, podczas których odkrył demoscenę,  gdzie poznał wizualne możliwości grafiki komputerowej i digital paintingu (malarstwo cyfrowe).Tam i na portalach jak scene.pl, digart.pl tworzył a także publikował pierwsze fantastyczne obrazy cyfrowe oraz logotypy rysowane odręcznie za pomocą myszki (szybko jednak zaopatrzył się w tablet graficzny Wacom). Właśnie wtedy zrozumiał, że sztuki wizualne są mu przeznaczone i od teraz będą jego sposobem na życie i wyrażanie siebie.

Kochający ojciec dwóch cudownych córeczek i mąż wyjątkowej kobiety imieniem Agatka, bez której nie byłoby go w miejscu w którym obecnie się znajduje. Właściciel mopsa Pabla i kotki brytyjskiej Flory. Wielbiciel i baczny obserwator popkultury, technologii, dobrego designu oraz sportów walki (trenował karate, kick-boxing i jego ulubiony boks).

Artysta cały czas rozwija swoje umiejętności poprzez kursy, studia i praktykę. Ukończył w międzyczasie studia podyplomowe na kierunku „grafika komputerowa i komunikacja wizualna”, a obecnie studiuje na 4-tym roku „grafikę projektową” w Akademii Sztuki w Szczecinie.