Nawigacja

Aktualności
„Noc w bibliotece” w Gołańczy Pomorskiej

Co można robić w bibliotece nocą? Jakie sekrety kryją ciemne półki z książkami? I czy w wypożyczalni straszy? O tym przekonały się dzieci z filii bibliotecznej w Gołańczy Pomorskiej, które uczestniczyły w niesamowitym wydarzeniu, jakim była tamtejsza „Noc w Bibliotece”, którą zorganizowała bibliotekarka Pani Marzenna Dudek.

Młodzi czytelnicy oczekiwali tej fascynującej nocy tygodniami, nie dziwi więc fakt ich zaangażowania oraz pomoc rodziców w całym przedsięwzięciu. Już wieczorem zaczęły się przygotowania do tej emocjonującej przygody, a dzieci własnoręcznie przyrządziły pyszną pizzę, która miała służyć za prowiant na całą noc! Nie zabrakło oczywiście mnóstwa gier i zabaw, w których to doszło do rywalizacji między dziewczynkami a chłopcami, a polem zmagań okazały się gry planszowe i zręcznościowe, m.in. Chińczyk i Twister, w których to dzieci mogły się wykazać zarówno sprytem, ale i sprawnością fizyczną. Po wyczerpujących zmaganiach przyszedł czas na przygotowanie posłań – śpiwory, karimaty, koce – we wszystko to przygotowali swoje pociechy rodzice, aby te mogły spędzić noc w bibliotece. Sen nie przychodził jednak łatwo – nocne opowieści, głośne śmiechy i dowcipy, a w końcu nocne czytanie książek skutecznie zniechęcały do zapadnięcia w głęboki sen, jednak w końcu i ten przyszedł. A nad ranem – własnoręcznie przygotowane śniadanie, które jak nigdy smakowało w bibliotece inaczej, niż te zrobione w domu.

Dzieci z Gołańczy Pomorskiej tegoroczną „Noc w bibliotece” z całą pewnością zaliczą do udanych, a już teraz pojawiają się pierwszej plany na przyszły rok. Gratulujemy Pani Marzennie udanej imprezy i mamy nadzieję, że przyszła okaże się równie wspaniała.