Nawigacja

Aktualności
„Miejsca w pamięci ukryte”

„Miejsca w pamięci ukryte”

Adam Sokołowski.

 Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną były okazją do zaprezentowania w „ Galerii Jednego Obrazu ” mieszczącej się w pałacowej Czytelni Głównej, obrazu Adama Sokołowskiego
„ Miejsca w pamięci ukryte ”. Pan Adam, mieszkaniec Trzebusza, od 1999r. jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie.
Od 2,5 roku tworzy w pracowni plastycznej prace różnymi technikami.
„ Miejsca w pamięci ukryte” to obraz wykonany techniką grawerowania. Technika ta wymaga cierpliwości i precyzji tworzenia .Obraz przedstawiający Basztę Kaszaną  jest owocem wielogodzinnej, misternej pracy. Goście uczestniczący w spotkaniu z autorem pracy pełni byli zachwytu i szacunku dla trudu włożonego do stworzenia tego dzieła. Podkreślali fakt, iż pomimo ograniczeń wynikających z niepełnosprawności ruchowej, Pan Adam realizuje swoje zainteresowania i uczy się nowych technik pod okiem terapeutów prowadzących zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Technikę grawerowania Pan Adam poznał niedawno, a dzięki wyjątkowej pracowitości i cierpliwości cieszy się udanymi owocami swojej mozolnej pracy.