Nawigacja

Aktualności
Maluchy artystycznie

1 października rozpoczęliśmy spotkania w „Akademii Malucha”. Podczas dotychczasowych zajęć wiele było zabaw integrujących grupę, pracy różnymi technikami plastycznymi ( farby, kredki pastelowe, farby akrylowe), ćwiczenia logopedyczne, zabawy ze słowem, czytanie, pieczenie przepysznych ciast i …dobra zabawa.
Podczas zajęć plastycznych maluchy wykonały m.in.: przecudne ” Liściaki”, i „Kasztaniaki-cudaki” z darów jesieni , które przyniosły ze sobą. Kolorowe liście, kasztany, orzechy, żołędzie… to wspaniały materiał do artystycznych działań. Z okazji Święta Niepodległości wykonaliśmy patriotyczne kotyliony. Rozmawialiśmy o tym ważnym dla nas Święcie i barwach narodowych. Na zajęciach andrzejkowych po wykonaniu przepięknych wróżkowych kapeluszy, dzieci wróżyły : kim będę, co mnie czeka ( oczywiście na wesoło), a na koniec wylosowały cukiereczki z wróżbą na przyszłość( oczywiście wszystkie pomyślne). Przed Świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy kartki z własnymi życzeniami. Na Dzień Babci i Dziadka, Walentynki przygotowaliśmy ręcznie wykonane artystyczne prezenty( witrażowe serca, ramki do zdjęć, oczywiście z super „uśmiechniętym zdjęciem).
Niektóre zajęcia są bardzo smakowite: pieczenia wafli pomorskich ,babeczek i przepysznego ciasta ze śliwkami, faworków, pierników….Dzieciaki naprawdę …palce lizały! Na kolejnych smacznych zajęciach przygotowaliśmy kolorowe, przepyszne „artystyczne kanapki”. Zabawa super, a efekt smaczny ,zdrowy, kolorowy!
Nieśmiało budzi się przyroda, a na zajęciach, stęsknione wiosny dzieci wyczarowywały piękne bukiety kwiatów i ozdobne dzbanuszki, malowały drewniane łyżki, przed Świętami Wielkanocnymi ozdabiały jajka techniką decupage. Efekt piękny!
W trakcie zajęć malowaliśmy prace na konkurs plastyczny „Zwierzęta naszych pól i lasów”. Powstały race plastyczne przedstawiające zwierzęta dziko żyjące naszych pól i lasów w ich naturalnym środowisku. Rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt zimą, pracy leśników, potrzebie ochrony zwierząt. Z ogromną radością informuję, że dwoje adeptów „Akademii Malucha” otrzymało nagrody: Szymon Niemyjski I miejsce i Oliwia Kujawa I miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Zwiedzamy wystawy prezentowane w Galerii Feininger (malarstwo, rzeźba, rękodzieło) i rozmawiamy o sztuce.
Dzieci w Akademii Malucha, w miłej atmosferze, pracują różnymi technikami artystycznymi, rozwijają swoje umiejętności i poznają bogactwo tradycji i sztuki.
W zajęciach biorą udział dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Spotykamy się raz w tygodniu, w środy od godz. 15.00- 16.00. Zapraszam!
Więcej na www.archiwum-tok.pl – „Działają u nas”.
A.Rzepecka