Nawigacja

Akademia Malucha
„Malowanki- antystresowanki”.
W Akademii Malucha odwiedziła nas dyrektor TOK Renata Korek i poczytała dzieciom swoje wiersze z książki „Wierszowanki do poduszki”.
Na zajęciach staramy się poznawać różne techniki plastyczne.
Tym razem malowaliśmy ciekawe  kolorowanki – antystresowe.  Wzór jest wytłoczony na czarnym tle.Kolorowanki polegają na zamalowaniu wyznaczonych obszarów oraz ostrożności, aby “nie wyjechać za linię”. To z kolei sprawia, że wymagany jest wysoki poziom skupienia i nakierowania wszystkich myśli wyłącznie na obrazek.
Dzieci uwielbiają malować. Kolorowanki bawią, uczą i rozwijają umiejętności manualne. Takie malowanie to początek nauki pisania, gdyż dziecko uczy się trzymania kredek oraz ćwiczy rękę. Malowanie pobudza kreatywność, dziecko dobiera kolory, które jego zdaniem są najlepsze i najbardziej pasują do rysunku. Kolorowanie ma dużo zalet, uczy także kolorów i kształtów oraz kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową a także rozwija umiejętności łączenia poszczególnych barw. Rysunek pobudza wyobraźnię, gdyż dziecko widząc swój obrazek ma już jakiś pomysł na przedstawienie go. Malowanki również ćwiczą pamięć a także precyzję i staranne wykonanie swojej pracy.