Nawigacja

Aktualności
Malarstwo, fotografia i muzyka

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa. „Love is like oxygen”. MaRu indywidualnie w Trzebiatowie. Mariusz Reszczyński – tucholski artysta – swoją przygodę ze sztuką, szczególnie malarstwem rozpoczął w dzieciństwie. Realizuje się w takich formach jak malarstwo, pastele, rysunek, fotografia, collage, instalacja, formy multimedialne, a także projekty wnętrz, czy architektury. W Pałacowej Galerii Feininger zaprezentowane zostały fotografie oraz malarstwo, na których możemy podziwiać urokliwe krajobrazy oraz uchwycone wyobraźnią artysty piękno kobiety. Na uwagę zasługują również  przedstawione formy multimedialne. Powstałe z połączenie prac malarskich, grafiki  komputerowej i muzyki animacje odzwierciedlają bogate wnętrze artysty, jego dorobek artystyczny i wrażliwość.
  Po otwarciu wystawy zaprosiliśmy na wyjątkowa ucztę muzyczną w wykonaniu Anatola Kowalczyka – trzebiatowianina, z zawodu leśnika. Swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w Domu Kultury, grał w restauracjach Ratuszowa i Bałtycka na zabawach i dancingach. Muzyczna podróż przez lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte przypomniała nam wspaniałe przeboje m.in. Skaldów, Czesława Niemena, Paula Anki oraz standardy jazzowe np. Glenna Millera.

Wystawa „Love is like oxygen”. MaRu indywidualnie w Trzebiatowie prezentowana jest w Galerii Feininger do 5 kwietnia 2019 r.