Nawigacja

Aktualności
Majówka w Pałacu nad Młynówką.

Coroczna majówka jest okresem, podczas którego większość mieszkańców Trzebiatowa i okolic wypoczywa – długi weekend jest bowiem idealnym momentem do aktywnego spędzenia czasu, podczas którego można m.in. odwiedzić Pałac nad Młynówką. W tym roku 1 maja, w godzinach od 10 do 18 zaproponowaliśmy wszystkim chętnym bezpłatne zwiedzanie ekspozycji Muzeum Pałacowego, którego imponujące zbiory powiększają się niemal z dnia na dzień i stanowią niebywałą atrakcję, zarówno dla mieszkańców, jak i tłumnie przybywających do Trzebiatowa turystów. Wśród zwiedzających sporym zainteresowaniem cieszyła się nasza najnowsza wystawa „Sztuka czterech kontynentów”, którą można zobaczyć w pałacowej Galerii „Feininger”, a nasi goście mogli również przymierzyć stylowy strój, suknię czy kapelusz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W Czytelni Głównej, która przeszła w tym roku sporą zmianę, zaproponowaliśmy prezentację filmu „Trzebiatów 1992r.”, czyli prawdziwą podróż w czasie, gdzie mogliśmy ujrzeć nasze miasto i jego mieszkańców sprzed 25 lat, oprócz tego przygotowaliśmy prezentację multimedialną „Podglądając codzienność” – a wszystko to przy filiżance aromatycznej kawy i pysznego ciasta.

Kolejnym etapem majówki w Pałacu było spotkanie czytelników w Bibliotece Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, które odbyło się pod hasłem „Idzie Maj dla Książki Raj”. Gości przywitała Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Pani Renata Teresa Korek, autorka dwóch książek poetyckich – „Jechałam aleją światła” i „Kobieta, które chce być mną”. Miłośnicy książek z uśmiechem przyjęli prezentację nowości wydawniczych zakupionych do naszej biblioteki, m.in. „Wiktorię” Lucyny Olejniczak, „Demaskatora” Johna Grishama, „Grzech” Niny Majewskiej, czy też „Dupersznyty” Moniki Szwaji. Popołudniowe spotkanie odbyło się w niesamowicie miłej i pełnej relaksu atmosferze, spędzonej przy wspólnym czytaniu książek oraz wzmożonych dyskusjach, które trwały do późnego wieczoru.

Tegoroczna majówka w Pałacu nad Młynówką okazała się być „strzałem w dziesiątkę” i już teraz obiecujemy, a jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do spędzenia jej razem z nami w przyszłym roku.

pp