Nawigacja

Akademia Malucha
Kwiatki z bibuły.

Aby tworzyć kwiaty z bibuły, trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami. W Akademii Malucha nie boimy się trudnych zadań.
Na początku nasz kwiat może być nieporadnie wykonany, ale po pewnym czasie, gdy nabierzemy wprawy, uda się go wykonać tak – by stał się ozdobą np. palmy wielkanocnej.
W czasach, kiedy sztuczne kwiaty można kupić w sklepach, papierowe rośliny straciły na swojej popularności. Kiedyś kobiety robiły je przez całą zimę, aby przygotować dekoracje kwiatowe na najważniejsze doroczne święta i uroczystości rodzinne. Kwiaty z papieru nie tylko zdobiły izby, ale także głowy dziewcząt w formie wianków, bywały też upominkiem. Zdolniejsze gospodynie robiły kompozycje dla innych. Twórczynie inspirują się kwiatami stworzonymi przez naturę, ale zdarzają się też kwiaty z wyobraźni. Kwiaty mogą być robione z pojedynczych płatków, przypominających płatki róż, ale też robi się je z pasków bibuły.
Dziękuję mamom: Zosi, Natalki , Marysi i Zuzi za pomoc. Zadanie było trudne, okupione ciężką pracą, ale jestem z dzieci bardzo dumna! Anna Rzepecka (ja też się uczyłam!).