Nawigacja

Aktualności
Kreatywna zabawa w Pałacu.

Chcemy pokazać dzieciom ,że bez komputera i telefonu można się świetnie bawić .
W trakcie drugiego dnia „Ferii w Pałacu”  na uczestników czekały więc gry „bez prądu”, takie jak: „Dobble”, „Halli Galli”,”Pszczółki”, „Węże i drabiny”, „Chwiejąca się wieża”, klocki z korka, Bampy i …poszukiwanie ukrytego w pałacowych zakamarkach skarbu.
Poprzez zabawę dzieci uczą się kreatywnego myślenia, a rola gier i zabaw  w rozwoju człowieka, jego inteligencji, kreatywności i emocjonalności jest niepodważalna.
Gry logiczne, przestrzenne rozwijają w dzieciach zdolność pracy w grupie w której wzajemnie się motywują i wymyślają nowe, niepowtarzalne rozwiązania. Rozwijają ekspresję , wyobraźnię twórczą, myślenie abstrakcyjne, fantazję .
  W Muzeum Pałacowym dla dzisiejszej grupy feriowiczów przygotowaliśmy oryginalne i kreatywne spotkanie z historią miasta i jego mieszkańców. Trójetapowa gra ,,Szukamy skarbu Gryfa” zaskoczyła uczestników, z których wielu po raz pierwszy zajrzało do pałacowych sal, zakamarków i na pełne tajemnic poddasze. Podzieleni na kolorowe grupy poszukiwacze skarbu wyruszyli rozszyfrowywać zagadki. Odpowiedzi należało szukać w eksponatach. Ukryte były w obrazach, dawnych fotografiach, zegarze, pianinie, stole jadalnym, strojach księżnych, za pałacowym oknem, wiejskiej izbie, gabinecie sekretarki Krysi, przedwojennej kuchni i …XVI-wiecznych cegłach. Zaskoczyła naturalna ciekawość i chęć odkrywania przeszłości połączone z rywalizacją o zdobycie skarbu strzeżonego przez gryfa. Intrygujące rozgrywki kończyły się wraz z odnalezieniem szkatuły pełnej słodyczy, otrzymaniem certyfikatów i przewodników po Trzebiatowie oraz wspólnym zdjęciem.

Zabawa była przednia!