Nawigacja

Aktualności
Kosmiczna przygoda z Barbarą Kosmowską

W tym tygodniu tj. 23 lipca 2015r. „Czytające podwórka” dotarły do Gołańczy Pomorskiej. Dzieci z miejscowości Gosław, Gołańcz Pom., Gołańcz Pom.Osiedle i Siemidarżno miały okazję poznać popularną pisarkę Panią Barbarę Kosmowską. Pani Barbara pisze książki dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Jest przemiłą i pełną rodzinnego ciepła osobą. Na spotkaniu przybliżyła uczestnikom „Czytających podwórek” swoją twórczości. Zachęcała do przyjaźni z książką i odpowiedziała na niełatwe pytania słuchaczy. Autorka podpisywała również publikacje. Zajęcia artystyczne, pt: „Skarby morskich głębin”, poprowadziły Panie z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oddział w Białymstoku, a kulinarną ucztę przygotowała Pani Marzenna Dudek z filii bibliotecznej w Gołańczy Pom. Propagując zdrowy tryb życia, dzieci same skomponowały sałatkę owocową, koreczki i kanapki. Wszystko smakowało wybornie. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało zakładkę i mogło wybrać książkę z półki z „Wędrującą książką”, która została umieszczona w bibliotece w Gołańczy Pom. Przez ponad dwu godzinne spotkanie z książką panowała przemiła atmosfera – wyjeżdżaliśmy życząc ciekawych przygód w świecie książek.
Serdecznie dziękujemy za pomoc organizacyjną sołtysom: Pani Barbarze Celińskiej, Pani Agnieszce Łupkowskiej, Panu Czesławowi Kałdusowi, Panu Andrzejowi Sobczakowi, a także radnemu Arturowi Arndtowi oraz Proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej pw. Chrystusa Króla w Gosławiu Ks.Czesławowi Margasowi.
K.K.
Projekt „Czytające podwórka” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program: Promocja Literatury i Czytelnictwa i Starostwa Powiatowego.