Nawigacja

Aktualności
„Koronkowe ekspozycje” grupy rękodzielników „Robótkowo”

24 listopada w czwartkowe popołudnie, odbyło się spotkanie w ramach „Galerii Jednego Obrazu” z grupą miłośników rękodzieła „Robótkowo”, działającą przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od 2011r. Był to przy okazji jubileusz pięciolecia pracy naszych rękodzielników, którzy w dniu swojego święta postanowili przedstawić ich najnowsze dzieło pt. „Koronkowe ekspozycje” złożone z prac wszystkich uczestników „Robótkowa”.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, Pani Renata Teresa Korek, która przywitała gości wraz z Burmistrzem Trzebiatowa, Panem Józefem Domańskim. Nie zabrakło kwiatów, prezentów oraz miłych słów w kierunku całej grupy „Robótkowo”, której życzono kolejnych owocnych lat pracy.

Następnie przy przepysznym cieście i aromatycznej kawie mogliśmy dowiedzieć się więcej od uczestników „Robótkowa”, którzy zdradzili nam część sekretów dotyczących ich pasji. Dowiedzieliśmy się, że asortyment prac grupy jest niezwykle bogaty, tworzą bowiem szydełkowe gwiazdki, bombki, pisanki, serwetki, obrusy, maskotki, szale i biżuterię. Wszystkie prace zachwycają swoim kunsztem, smakiem, dokładnością. Mogliśmy przekonać się, jak wiele czasu i cierpliwości potrzeba, aby z przygotowanego wcześniej wzoru powstały naprawdę piękne dzieła i że własnoręcznie wykonana ozdoba, serwetka czy obrus może być naprawdę świetnym prezentem.

Do tej pory „Robótkowo” uczestniczyło w warsztatach polsko-niemieckich w Bernau oraz w Święcie Muzeum w Wandlitz. Dowiedzieliśmy się, że podczas warsztatów w Trzebiatowie grupa rekonstruowała detale do strojów historycznych, a ich prace prezentowane były na wielu imprezach takich jak: Sąsiady, Dożynki czy Święto Kaszy.

Całej grupie rękodzielników dziękujemy za wspaniałe, niezwykle ciepłe i pełne uśmiechu spotkanie i życzymy wielu dalszych sukcesów, a także wytrwałości w tym, co robią.

Obraz „Koronkowe ekspozycje” grupy „Robótkowo” można obejrzeć przez najbliższym miesiąc w pałacowej Czytelni Głównej.

Zapraszamy!

Paweł Pawlonka