Nawigacja

Aktualności
Konkurs recytatorski

Piękno słowa mówionego

13 bm. w pałacowej Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora. Była to już 59 edycja konkursu, który od lat cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. W tym roku jury wysłuchało interpretacji ponad czterdziestu uczestników, z których wyłoniono laureatów reprezentujących gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach.

W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska, Halina Kubiak i Alfreda Wojciechowska. Gościem specjalnym konkursu była Irena Kunicka, która brała udział w pracach Jury od pierwszej edycji konkursu w Trzebiatowie. Oceniano interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, styl, dykcję, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Warto w tym miejscu podziękować nie tylko uczestnikom, ale także nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Wszystkich powitała prowadząca eliminacje Anna Rzepecka oraz dyrektor TOK-u, Renata T. Korek, która podkreśliła wartość tego typu konkursów oraz troskę o pielęgnowanie słowa mówionego i kulturę języka polskiego. Wiosenna pogoda za oknami i pałacowy klimat stanowiły wyśmienitą oprawę konkursu i spowodowały, że trema szybko opuściła uczestników. Ze względu na wysoki poziom, Jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem najlepszych. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I-III):

Julian Patoła (SP nr 1 w Trzebiatowie), Milena Szuba (SP nr 2 w Trzebiatowie), Wiktoria Klimaszewska (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie)

Wyróżnienia (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych):

Martyna Mielniczuk, Hanna Soroka, Paulina Bystrowska, Nawojka Cirocka, Weronika Bońkowska, Aleksandra Przeździecka

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):

Maksymilian Patoła ((SP nr 1 w Trzebiatowie), Martyna Tchoryk (ZSzOI w Mrzeżynie), Julia Rowska (SP nr 2 w Trzebiatowie)

Wyróżnienia:

Joanna Szmelter, Vanessa Górnicka, Weronika Jaworska

Laureaci w kategorii Gimnazjum:

Emilia Tchoryk (ZSzOI w Mrzeżynie), Karolina Nowak (ZSzOI w Mrzeżynie), Jutrzenka Cirocka (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie)

Wyróżnienia:

Katarzyna Seńko, Joanna Barczykowska, Aleksandra Różycka, Agata Górska, Michał Maruszewski

Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Turniej recytatorski:

Dominika Sztuk, Beata Pawłowska, Aleksandra Suszyńska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie)

Wywiedzione ze słowa:

Katarzyna Floriańczyk i Diana Klimowska (ZSP w Trzebiatowie).

Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje Piekarni-Cukierni Romana Bereżańskiego za zasponsorowanie pączków dla uczestników konkursu recytatorskiego.