Nawigacja

Aktualności
Klauni Kulki- wystrzałowa zabawa!

Ostatni dzień ferii to prześwietne spotkanie  z parą przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, którzy poprzez interaktywną zabawę, klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzali  każdego do „pęknięcia ze śmiechu”. Taniec, radość, salwy śmiechu, aż zatrzęsły się mury pałacu.

 

Dzieci uczestniczące w „Feriach w Pałacu” organizowanych przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: artystycznych, kulinarnych, tanecznych.Codziennie w zajęciach brało udział ok. 80 dzieci, podzielonych na kilka grup.Wykonały pięknie kartki, kwiatki, ramki do zdjęć, pudełeczka i przedmioty zdobione techniką decupage,  upiekły przepyszne, dekorowane lukrem, bakaliami pierniki, faworki, oponki i bezy.
Mieliśmy okazję zajrzeć do maszyn bojowych i zjeść smaczną grochówkę w Jednostce Wojskowej, a leśnicy z Gryfic pokazali w ciekawy sposób życie i funkcjonowanie  lasu.
”Noc w Bibliotece” przyciągnęła tłumy duszków ,wiedźm, czarownic. Było strasznie, ale i wesoło.Do zabawy w detektywów zapraszała Pomysłowa Fabryka z Koszalina. Prowadzono dochodzenie, poznawano techniki i metody śledcze. A na koniec zabawa pałacowych duszków w rytm dziecięcych przebojów i „straszny poczęstunek” w kawiarence.
Przez Pałac przewinęło się ok. 150 dzieci uczestniczących w wybranych zajęciach.
Ferie szybko minęły, był to twórczy i ciekawie spędzony czas.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe i rzeczowe ferii:
ACU EKOENERGY – Tomasz Kalisiak Szczecin, Makinvest Sp. z o.o. Szczecin ,Stadninie Koni w Nowielicach, , EKOSTROM Sp. z o.o. Poznań, Barbarze i Piotrowi Nowackim  Intermarche Amadora sp.zo.o, Jackowi i Janowi Handorom, Jadwidze Jaworskiej -dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie.
Dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć:
Kamilowi Szpejenkowskiemu, Katarzynie Radomskiej, Wandzie Golczyk i Magdalenie Magońskiej z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarominie, Magdalenie Kusce i Barbarze Hałaczkiewicz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie, dowódcy Jednostki Wojskowej ppłk Jarosławowi Jalowskiemu, kierownikowi Klubu Wojskowego Jerzemu Nowakowi, oraz dowódcy Żandarmerii Wojskowej st.chor.szt. Arkadiuszowi Michalakowi, członkom Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” Mateuszowi Rzepeckiemu i Mariuszowi Korzeniewskiemu, kucharzom kuchni wojskowej, Nadleśniczemu Nadleśnictwa  Gryfice P.Pawłowi Gzyl , oraz P. Renacie Pietrzak -Szymczak i P. Filipowi Sojce.
Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie: Justynie Sobótce, Dominice Sztuk, Dominice Szkarapacie, Ewelinie Sierzchule, Oli Płótnickiej, Weronice Sać, Joannie Szkuat, Karolinie Bagińskiej, Patrycji Stawiszyńskiej, Adriannie Galewskiej, Karolinie Stręk, Paulinie Stręk, opiekun P.Aneta Cirocka.
Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu „Nocy w bibliotece” kierujemy do  Marzenny Dudek, Barbary Celińskiej, duszków-aktorów z grupy teatralnej „Elfy” z filii w Gołańczy Pomorskiej ( opiekun grupy Marzenna Dudek): Martyny i Michała Dudek, Honoraty i Agaty Arndt, Hani Celińskiej.