Nawigacja

Aktualności
Katarzyna Milczarczyk – „Stworzenie Adama”

11 lutego w Czytelni Głównej odbyło się spotkanie w ramach „Galerii Jednego Obrazu”, którego gościem była Pani Katarzyna Milczarczyk, autorka obrazu wyszywanego haftem krzyżykowym pod tytułem „Stworzenie Adama”. Pani Katarzyna jest mieszkanką Siemidarżna, jak sama mówi: „sztuką interesuję się od trzeciej klasy szkoły podstawowej”. Rękodziełem zajmuje się od ponad 8 lat, tworzy serwetki, poduszki, interesuje się również szydełkowaniem, a ostatnio jej pasją stało się wyszywanie haftem krzyżykowym. Uwielbia tworzyć obrazy o tematyce sakralnej oraz poświęcone naturze, w szczególności zwierzętom. Na co dzień pracuje zawodowo, a w wolnej chwili czyta książki oraz poświęca się swojej pasji.

Obraz „Stworzenie Adama” został wykonany metodą haftu krzyżykowego na wzór fresku Michała Anioła znajdującego się w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze, którą swoim występem gitarowym uświetniła Marianna Kowal, mieszkanka Trzebiatowa, na co dzień uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej.

Obraz „Stworzenie Adama” prezentowany jest w Czytelni Głównej w „Galerii Jednego Obrazu”.

Zapraszamy

Paweł Pawlonka