Nawigacja

Aktualności
„Kapelusz za sto uśmiechów”

W Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, 11 grudnia odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt; „Kapelusz za sto uśmiechów”, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą polską, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej. W tym dniu przybyli do nas reprezentanci klas V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie z p. Jolantą Bąk i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie z p. Janiną Nowicką.
Jury pracowało w składzie: p. Halina Kubiak, p. Anna Rzepecka i p. Anna Pilecka.
Uczestnicy turnieju mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki: „Kapelusz za sto tysięcy” oraz na pytania związane z twórczością i życiem Adama Bahdaja, a także rozszyfrować wiadomość za pomocą cyfrowego klucza . Układali tajemniczą depeszę z porwanych fragmentów, ćwiczyli zmysły szukając różnic pomiędzy dwoma obrazkami oraz rozpoznawali przedmioty poprzez zmysł dotyku.
W sprawnym przebiegu poszczególnych konkurencji pomagały wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, a mianowicie Zuzia Ginter, Dominika Pol i Dominika Harłożyńska pod opieką p. Marii Akidy.
Po burzliwej rywalizacji drużyn i wnikliwej analizie jury, zaszczytne miejsca zdobyli:
I (Słodziaki) Szkoła Podstawowa nr 2,
II (The Red Hat) Szkoła Podstawowa nr 1
III  (Atomówki) Szkoła Podstawowa nr 1.
 Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo słodki upominek dla całej drużyny.
Dziękujemy opiekunom za przygotowanie merytoryczne drużyn, jury za współpracę, sprawiedliwą i wnikliwą ocenę, wolontariuszom i współpracownikom za pomoc w działaniach organizacyjnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przygotowania się i zajęcia zaszczytnych miejsc. Zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju za rok.