Nawigacja

Aktualności
Jubileusz „Marynek”

12 maja w pałacowych murach Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, odbył się X jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Marynki” 2017. Do Trzebiatowa przyjechały grupy teatralne z całego województwa, aby zaprezentować się na naszej scenie. Przedstawiane spektakle to dorobek artystyczny dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych działających przy szkołach, domach kultury czy bibliotekach. Do X Przeglądu Małych Form Teatralnych zgłosiło się 7 teatrzyków, łącznie ponad 70 młodych aktorów.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: p. Salomea Barwikowska emerytowana bibliotekarka, wieloletnia opiekunka pałacowego Teatrzyku pod Antresolą, p. Dagmara Matuszak malarka, ilustratorka z doświadczeniem w scenografii teatralnej i p. Elżbieta Sieczkowska nauczyciel, bibliotekarz i koordynator przedsięwzięć teatralnych w szkole podstawowej. Jury oceniało walory teatralne i literackie oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Na widowni zasiadły dzieci z Publicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie wraz opiekunami. Uroczystego otwarcia dokonali dyr. Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek i zastępca burmistrza Grzegorz Olejniczak.

Przed rozbawioną, żywo reagującą i gromko oklaskującą publicznością zaprezentowały się: zespół teatralny „Bajkoludy” z Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym ze spektaklem „ W krzywym zwierciadle”, zespół teatralny „ Kwadrans” z Łobeskiego Domu Kultury sztuka pt. „Powroty Małego Księcia”, „Fantazja” z Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym spektakl „Game Over”, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie „Bajduły” przedstawienie pt. „Krzywa bajka”, zespół teatralny „Niby na Niby” ze Szkoły Podstawowej w Robuniu ze sztuką „Tuwim i Brzechwa”, Zespół Szkół w Gościnie z teatrzykiem „Małolat” zaprezentował spektakl „Królewna Maruda” i „Karnickie The Beściaki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach ze sztuką „Misja specjalna”.
Decyzją jury zostały przyznane trzy I miejsca, ponieważ poziom aktorski i wrażenia artystyczne były na wysokim i wyrównanym poziomie, oraz wyróżnienia dla pozostałych grup.

Miejsca I otrzymały: „Bajduły” ze Szkoły Podstawowej nr 2 Łobzie – „Krzywa bajka”, „Małolat” z Zespołu Szkół w Gościnie – „Królewna Maruda” i „Karnickie The Beściaki” z Zespołu Szkół w Karnicach – „Misja specjalna”.

Wyróżnienia: „Bajkoludy” z Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym – „W krzywym zwierciadle”, „Kwadrans” z Łobeskiego Domu Kultury – „Powrót Małego Księcia”, „Fantazja” z Zespołu Szkół w Radowie Małym – „Game over” i „Niby na Niby” ze Szkoły Podstawowej w Robuniu – „Tuwim i Brzechwa”

Nagrodę za wybitną kreację aktorską otrzymał „rycerz” z grupy teatralnej „Małolat” z Gościna i „anioł” z grupy „Karnickie The Beściaki” z Karnicy.

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom biorącym udział w przygotowaniu zaprezentowanych przedstawień oraz piekarni –cukierni państwa Nikuła z Mrzeżyna za przepyszne pączki.

Patronat medialny: TVP 3 Szczecin, Radio Plus Gryfice, Kurier szczeciński, Gryfickie.info, SuperPortal24, Gryfickie Echa, Puls miasta, Trzebiatowska Gazeta Regionalna, Tygodnik Regionalny Echo, eGryfice.pl