Nawigacja

Aktualności
„Historia psa Lampo”

 W Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, 17 grudnia odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt; „Historia psa Lampo”, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą polską, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej. W tym dniu przybyli do nas reprezentanci klas III  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie ,ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie oraz z klasy II ze Szkoły Podstawowej z Brojc.

Skład Jury obejmował: p. Halinę Kubiak, p. Annę Rzepecką i p. Weronikę Pietrzak.

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki: „O psie, który jeździł koleją” oraz na pytania związane z twórczością i życiem Romana Pisarskiego, a także odszukać 5 błędów jakie ukryły się w treści ogłoszenia dotyczącego zaginięcia Lampo . Testowaliśmy również zmysły naszych uczestników szukając 9 różnic pomiędzy dwoma obrazkami oraz słuchając dźwięków i zapisując skojarzenia na kartkach . Ostatnia konkurencja  nosiła nazwę „Kim jestem?” i polegała na zadawaniu pytań przez wybraną osobę z drużyny, która stała się zarazem „zawiadowcą”. Pozostałe osoby z drużyny mogły na te pytania odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Kategorią biorącą udział w tej zabawie były przedmioty kojarzące się z podróżowaniem.

W sprawnym przebiegu poszczególnych konkurencji pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół  im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, a mianowicie Żaneta Golec, Nikola Babicka, Janina Rzesiowska i Łukasz Jaśkowiak pod opieką p. Marii Akidy.

Po burzliwej rywalizacji drużyn i wnikliwej analizie jury, zaszczytne miejsca zdobyli: (Wściekłe Elfy) Szkoła Podstawowa Mrzeżyno -miejsce III, (Domisie) Szkoła Podstawowa z Brojc-miejsce II i (Szafirki) Szkoła Podstawowa  Mrzeżyno- miejsce I. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo słodki upominek dla całej drużyny.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie merytoryczne drużyn, jury za współpracę, sprawiedliwą i wnikliwą ocenę, wolontariuszom i współpracownikom za pomoc w działaniach organizacyjnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przygotowania się i zajęcia zaszczytnych miejsc. Zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju za rok.

K.K.