Nawigacja

Aktualności
Galeria Jednego Obrazu – Beata Bieńkowska i „Kwadraty”

4 maja w pałacowej Czytelni Głównej odbyło się spotkanie w ramach “Galerii Jednego Obrazu” z Panią Beatą Bieńkowską, autorką obrazu “Kwadraty”.

Pani Beata jest mieszkanką Cerkwicy i od 17 lat uczęszcza do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie. Od blisko dwóch lat tworzy przepiękne obrazy w tamtejszej pracowni plastycznej, gdzie pod okiem opiekunów zainteresowała się malarstwem akrylowym. Podczas spotkania Pani Beata zaprezentowała kilka swoich dzieł, w tym autorski obraz “Kwadraty” – stworzony intuicyjnie według własnej inicjatywy twórczej malarki. Podczas spotkania mogliśmy poznać naszą artystkę i dowiedzieć się o niej wielu interesujących rzeczy. Jest ona osobą niezwykle skromną i ciepłą, która na co dzień pozostaje w ukryciu. Jednak jej prawdziwy temperament ujawnia się w obrazach i pasji, jaką jest malarstwo – to tam przelewa swoje prawdziwe myśli i uchyla rąbka swojego prawdziwego “ja”, to w jej obrazach i odważnym doborze kolorów możemy ujrzeć prawdziwy charakter malarki.

Podczas niezwykle miłego spotkania przy kawie i przepysznym cieście, nie zabrakło wielu ciekawych dyskusji i rozważań podczas zebranych przy stole gości oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i opiekunów grupy, którzy obdarowali naszego gościa pięknymi bukietami kwiatów, gratulując niezwykle udanego spotkania.

Pani Beacie gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów, a obraz “Kwadraty” oraz inne dzieła malarki mogą Państwo zobaczyć przez najbliższy miesiąc w Czytelni Głównej w Pałacu.

Zapraszamy!