Nawigacja

Aktualności
„Galeria Jednego Obrazu” – Adam Wiśniewski i „Domy moich marzeń”

W poniedziałkowe południe w pałacowej Czytelni Głównej odbyło się spotkanie w ramach „Galerii Jednego Obrazu” z Panem Adamem Wiśniewskim, autorem obrazu „Domy moich marzeń”.

Pan Adam jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie od roku 2013r. Przez ostatnie trzy lata aktywnie uczestniczył w rehabilitacji zawodowej w pracowni plastycznej. Tworząc różnorodne prace plastyczne, wkładał w nie wiele zaangażowania i serca. Każdy Jego twór to samodzielnie wybrany motyw, stworzony szkic, odpowiednio dobrane barwy. Obraz „Domy moich marzeń” jest jedną z ostatnich prac wykonanych w pracowni plastycznej, a inspiracją do powstania obrazu były emocje i osobiste przeżycia autora. Radość i wielobarwność to główny motyw dzieła, z kolei wielopoziomowa kompozycja pozwala odbiorcy na przeżycie indywidualnych doznań.

Podczas spotkania nie zabrakło wielu ciepłych słów, których nie szczędzili swojemu przyjacielowi uczestnicy WTZ. Przy pysznym cieście i filiżance gorącej kawy można było dowiedzieć się nieco więcej o autorze wspaniałych obrazów, o jego wrażliwości i plastycznych upodobaniach, nie zabrakło też pytań o przyszłe plany artysty, którego skromność urzekła wszystkich uczestników spotkania. Miesiąc maj  jest doskonałą okazją do spotkań z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie i warto pamiętać, że to właśnie w tym miesiącu obchodzimy wiele wydarzeń poświęconych osobom niepełnosprawnym, m.in. Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a także Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które przypadają na dzień 5 maja. Pamiętajmy, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, mają swoje plany, marzenia i ukryte talenty, potrafią żyć aktywnie i chcą uczestniczyć w szerzeniu kultury naszego miasta tworząc wspaniałe rzeczy, które możemy później podziwiać w naszej małej, pałacowej „Galerii Jednego Obrazu”.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie, ich opiekunom, a także zastępcy burmistrza Trzebiatowa, Panu Grzegorzowi Olejniczakowi, który dotarł na nasze spotkanie. W szczególności podziękowania należą się jednak Panu Adamowi Wiśniewskiemu, któremu życzymy dalszych sukcesów, a obraz „Domy moich marzeń” oraz pozostałe dzieła Pana Adama będzie można zobaczyć przez najbliższym miesiąc w naszej Czytelni Głównej.

 Zapraszamy!