Nawigacja

Aktualności
Fundacja Orange na „piątkę”

Celem programu Orange dla Bibliotek prowadzonego przez Fundację Orange od kilku lat jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. A oto co piszą autorzy Programu : „Dostęp do Internetu to dzisiaj dla wielu z nas rzecz oczywista. I taką też staje się dla polskich bibliotek – również tych z małych miast i wsi. Chcemy, aby zarówno najmłodsi, jak i najstarsi jak najczęściej do nich zaglądali i dzięki temu mieli szersze okno na świat”.

Program skierowany jest do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej. Wniosek o dotację może zgłosić biblioteka główna wraz ze wszystkimi filiami. Aby ubiegać się o dotację należy mieć podpisaną umowę z Orange Polska na świadczenie usług internetowych. Główną usługą refundowaną w ramach Programu jest Neostrada. Biblioteki mogą korzystać z usługi na wszystkich komputerach zarówno w placówce głównej jak i jej filiach oraz zaoferować dostęp do łącza – także bezprzewodowy – użytkownikom dysponującym własnym sprzętem komputerowym. Dostęp do Internetu w bibliotece musi być nieodpłatny dla użytkowników.

W 2014 roku Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury po raz kolejny przystąpiła do Programu. Otrzymaliśmy dotację finansową (darowizna pieniężna) w wysokości 2.597,35 zł w celu zapewnienia dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filii w Gołańczy Pom. w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.