Nawigacja

Aktualności
„Fotografia przyrodnicza i nie tylko…”

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w Galerii Feininger otwarto wystawę  zatytułowaną „Fotografia przyrodnicza i nie tylko…”Autorem zdjęć jest Stanisław Bąbolewski , z wykształcenia nauczyciel pedagogiki specjalnej, (absolwent WSP w Szczecinie) obecnie zatrudniony w Urzędzie Miasta Szczecin. Od 2017 r. pełnoprawny członek Związku Polskich  Fotografów Przyrody Okręg Zachodniopomorski oraz  FOTOKLUBU ZAMEK w Szczecinie. To znakomity fotograf, który jak niewielu innych potrafi uwiecznić piękno i majestat natury. Obserwowanie przyrody jest prawdziwą pasją. Fotografie są małym wycinkiem kolekcji i są efektem niezliczonych godzin spędzonych w terenie.
  Inspiracją do tej wystawy jest historia rodziny sokołów , zamieszkałych we wnęce budynku Urzędu Miasta Szczecin. Pustułki od wielu lat korzystają z tego miejsca do wyprowadzania kolejnych lęgów, pod czujnym okiem aparatów fotograficznych i zaciekawionych spojrzeń urzędników pracujących w Urzędzie. Obserwacja tych drapieżników począwszy od pierwszych chwil wysiadywania jaj przez rodziców aż po naukę latania i zdobywania pokarmów przez młode ptaki zapewnia wiele wrażeń.
Obcowanie z dziką przyrodą uczy pokory i cierpliwości, daje poczucie ogromnej satysfakcji i pozwala poczuć prawdziwą więź z naturą.

Zapraszamy do Galerii Feininger , wystawa potrwa do 5.05.2019r.