Nawigacja

Akademia Malucha
Ferie z książką.
Tegoroczne ferie to dobry czas na czytanie książek.
Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej jest dla was otwarta i czeka na tych nowych i tych już zaprzyjaźnionych z nami czytelników.
Wybraliśmy dla was kilka ciekawych propozycji, które może was mile zaskoczą albo zachęcą do działania i życiowych zmian.
Zapraszamy do biblioteki codziennie w godz.12.00-16.00.
Obejrzyj:
 
Propozycje dla Was:
 
 
Wypożycz i przeczytaj!
Zofia Staniszewska „Zagadka biblioteki”
Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu, żeby rozwiązać tą kryminalną zagadkę? Może ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!

Anne Booth „Dziewczyna z białym psem”
Spełniło się marzenie Jessie dostała wymarzonego psa. Szczeniak przynosi rodzinie mnóstwo radości. Niespodziewanie spokój Jessie burzy zdjęcie sprzed lat, przedstawiające dziewczynę z białym psem. Kim była tajemnicza dziewczyna? Tu przeszłość i teraźniejszość splatają się w niezwykłą historię.

Paweł Beręsewicz „Skandal w stolicy Nudy”
Nocny wypadek cysterny z czekoladą burzy spokój w sennych Owczynach. Setki tysięcy złotych płyną po asfalcie z tonami słodkiej masy. W miasteczku huczy od plotek. Czy na pewno winien był pech, a może to plan „wypadku” zrodził się w czyjejś głowie? Czy klucz do prawdy kryje się w starym sierocińcu, fabryce o wdzięcznej nazwie „Owieczka”, tajemniczej fundacji, amatorskim teatrze, zakładzie karnym? Dowiedz się więcej szczegółów czytając książkę.

Aida Amer „ Opowieści spod oliwnego drzewa”
Polscy turyści na Bliskim Wschodzie gubią książkę z bajkami. Znajdują ją palestyńskie dzieci. Pięć ilustracji jest punktem wyjścia dla starej mądrej bajarki do opowieści, które snuje dzieciom w wiosce. Bajarka doskonale dobiera opowiadania, wskazując w nich drogę do rozwiązania kłopotów, trapiących małych słuchaczy.

Ana Gallo  „Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem”
Poznaj najsławniejsze postaci ze świata grozy, stawiając im czoła jeśli się nie boisz. Odwidź Frankensteina w jego kryjówce, naucz się chronić przed czarownicami, zaskocz wilkołaka i rozwiąż tajemnicę mumii. Każda historia wiąże się z jakąś zagadką, którą możesz pomóc rozwiązać naszym bohaterom.