Nawigacja

Aktualności
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Żródło ksiazka.net.pl
18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne.
Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Wydawnictwo Egmont już od ponad ćwierć wieku wydaje książki i czasopisma, których bohaterem jest Kubuś i gromadka jego niezawodnych przyjaciół.
Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dziecku lub powrócenia samemu do ciepłych historii.
W końcu warto jest mieć potem Co Powiedzieć.
W konkursie organizowanym przez naszą Bibliotekę, pt. „Najpopularniejszy bohater książkowy” nasi czytelnicy na pierwszym miejscu wytypowali Kubusia Puchatka.
Stąd wniosek, że Kubuś króluje przez wiele pokoleń w naszych sercach.
 
Zapraszamy do Biblioteki po książki z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej.