Nawigacja

Aktualności
„Dzień Edukacji Prawnej” w Pałacu

15 marca w środowe południe, pałacowa Czytelnia Główna gościła trzebiatowską młodzież z pobliskiego Publicznego Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. Uczniowie wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez dr Hannę Bzdak z okazji ogólnopolskiego „Dnia Edukacji Prawnej”.

Celem „Dnia Edukacji Prawnej” jest promocja szeroko rozumianej wiedzy prawnej, przybliżenie funkcjonowania instytucji prawnych, a także budowanie świadomości oraz edukacja prawna obywateli, w tym przypadku uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prowadzącymi zajęcia są sędziowie, asystenci sędziów, referendarze sądowi oraz pracownicy sądów, którzy dzięki swojej wiedzy są w stanie przybliżyć obywatelom swoją codzienną pracę. Dr Hanna Bzdak jest sędzią w stanie spoczynku, a także członkiem zespołu edukacji prawnej Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”. Dzięki swojej wiedzy potrafiła przekazać młodzieży ich prawa oraz to jakie są ich obowiązki wobec innych obywateli, wobec społeczeństwa, ale i całego państwa. Sam zakres zajęć był szeroki i obejmował swoim obszarem np. obszar rodzinny oraz alimentacyjny, jednak prowadząca skoncentrowała się na tematach możliwie jak najbardziej aktualnych i użytecznych dla ludzi młodych.

Dr Hannie Bzdak bardzo dziękujemy za poświęcony czas, a trzebiatowskiej młodzieży życzymy jak największej świadomości prawnej, która z całą pewnością przyda się im w przyszłości.

Paweł Pawlonka