Nawigacja

Aktualności
Duchy, wróżki, czarownice i …krasnale, czyli co się pojawia podczas „Nocy w Bibliotece”.

Zakończenie pierwszego tygodnia „Ferii w Pałacu” zorganizowanych przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury obfitowało w moc niezwykłych atrakcji i niespodzianek, które sprawiły, że Pałac nad Młynówką przeżył prawdziwe oblężenie .Odwiedziły nas tłumy dzieci przebranych za wróżki, królewny,  wiedźmy i inne fantastyczne postaci. Było kolorowo, radośnie, ale też… strasznie.

W piątkowy wieczór (17. bm.) straszyło w niemal każdym zakamarku pałacu. Uczestników magicznej „Nocy w Bibliotece” witały pałacowe czarownice, wróżki, wampiry (Panie: Ania, Marta, Halina, Zofia, Jadwiga, Magdalena). Muzeum  Pałacowe zamieniło się tego wieczoru w siedlisko duchów, które w świetle płonących świec i wśród tajemniczych, groźnych dźwięków pojawiały się niespodziewanie w różnych miejscach. Nie zabrakło oczywiście „Białej Damy”. Dyrektor Renata Korek przeobraziła się w jedną z tajemniczych wróżek i w Oddziale dla Dzieci czytała dla maluchów. W Czytelni zabawę w „Literackie koło Fortuny” poprowadziły Wróżka Karolina i  P.Stasia. Teatr Rozmaitości Gwitajcie  zaprosił na minimusical „Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” i opowiedział zabawną historię o sympatycznym Łapciusiu, który poszukuje swojej zguby, a pomagają mu leśne zwierzątka, zuchy i król Pyszałek.

Wieczór pełen wrażeń zakończył niezwykły  poczęstunek. W „Strasznym kramie” czekały na dzieci smakołyki: słodkie węże, pająki, myszy i …oczy!

 Pierwszy tydzień zimowych ferii w pałacu za nami: walentynkowe zajęcia artystyczne, zimowa wyprawa do lasu, eksperymenty z Pomysłową Fabryką,  jednak atrakcji nie zabraknie podczas kolejnych wolnych od nauki dni. Już we wtorek odwiedzą nas Piraci z Reduty Solnej z Kołobrzegu, w środę ciekawe zajęcia artystyczne, w „Tłusty Czwartek” kulinarne i na koniec, w piątek Show z Klaunami Kulkami. Zapraszamy!

Dziękujemy Pałacowym Duchom: Michałowi i Martynie Dudek, Hani Celińskiej, Julce Holbój i opiekunce grupy teatralnej z Biblioteki w Gołańczy Pomorskiej Marzennie Dudek za …”straszenie”!