Nawigacja

Aktualności
DUCHY W PAŁACOWYM MUZEUM

Pałacowa Noc w Muzeum odbyła się w tym roku po raz dziesiąty. Trzebiatowski Ośrodek Kultury przygotował na piątkowe popołudnie i wieczór wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy spotkaniem z dr Janiną Kochanowską, która opowiadała o „sztuce na śmietniku” czyli na co powinniśmy zwracać  uwagę odwiedzając komisy, targowiska czy porządkując np. stare strychy. Następnie zaprosiliśmy do zatańczenia poloneza, którego poprowadzili dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek oraz Dariusz Pietrzykowski. O godz. 20.00 rozpoczęło się zwiedzanie muzeum. Jak co roku pałacowe duszki ( dzieci uczestniczące w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Różę i Krzysztofa Włosińskich) pojawiały się nie tylko w muzeum, czy salach ekspozycyjnych, ale także przemykały na dziedzińcu pałacowym strasząc wszystkich odwiedzających pałac nad Młynówką. Podczas Nocy w Muzeum można było skosztować przepysznych dań w karczmie „Straszny Dwór”, spróbować u czarownicy napoju różanego i szczawiku zajęczego z malin,  uczestniczyć w zabawie kostiumowej, szukać z wykrywaczami metalu skarbu Białej Damy, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie z piratami, którzy przybyli na pałacowy dziedziniec. Najmłodszych  uczestników zaprosiliśmy na zajęcia artystyczne, przygotowane przez czarownicę Karolinę.

W pałacowych salach można było wysłuchać koncertu Marianny Kowal – laureatki wielu festiwali gitarowych, a także występu muzyków z Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, która w ramach  VII Letniego Festiwalu wędrownego Na gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2016 koncertuje w wielu miastach naszego województwa. O godz. 21.00 zaprosiliśmy na koncert Marty Bizoń- aktorki i piosenkarki obdarzonej mocnym, charyzmatycznym głosem. Zaprezentowała utwory z płyty „Tu i Tu” , do których inspiracją była jej książka  pt. ”Zapiski artystki”. Na zakończenie na dziedzińcu pałacowym pojawiły się duszki wraz z Białą Damą, a grupa „Firemist” zaprezentowała taniec z ogniem.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji pałacowej Nocy w Muzeum Trzebiatowskiemu Towarzystwu Kultury, „Wikingom Regi”, Stowarzyszeniu „Królewski Gaj”, Stowarzyszeniu „Aramis” oraz „Hortus Ogrody”.

Patronat medialny objęli: TVP Szczecin, Gryfickie info, Super Portal 24, Radio Plus Gryfice, Gryfickie Echa, Puls miasta, Tygodnik Regionalny Echo, Kurier Szczeciński, Radio Koszalin.

mg