Nawigacja

Aktualności
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/tok/domains/archiwum-tok.pl/public_html/wp-content/themes/novelti/single.php on line 75
Dofinansowanie dla TOK na wymianę stolarki okiennej

Trzebiatowski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (40.000,00zł) oraz ze środków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie
( 6.000,00zł) na zadanie Kontynuacja odtworzenia historycznej stolarki okiennej w elewacji północnej zamku ( pałacu) w Trzebiatowie, przy ulicy Wojska Polskiego 67 ( 11 okien). Całkowity koszt zadania to kwota 59.491,41zł.
Zamek (pałac) w Trzebiatowie jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków od 1957 r. To budowla, której początki sięgają XIII w. Dom książęcy, klasztor norbertanek, gotycko-renesansowa, później barokowa i klasycystyczna rezydencja, siedziba urzędów i instytucji – takie funkcje pełnił pałac na przestrzeni wieków.
Realizacja prac w ramach dotacji polegać będzie na odtworzeniu 11 sztuk historycznej stolarki okiennej w elewacji północnej pałacu wraz z kompletną obróbką tynkarską i malowaniem.
W roku 2014 zostało zrekonstruowanych 10 okien pod nadzorem konserwatorskim ( okna drewniane, pojedyncze, półskrzynkowe, czteroskrzydłowe z krzyżem okiennym, otwierane na zewnątrz: drewno malowane na biało). W bieżącym roku kontynuujemy prace, i tym samym zakończymy wymianę 21 okien, które zachowały się w elewacji północnej pałacu i odwzorowują przedwojenny, historyczny wygląd okien.
mgPomorze_Zachodnie_logo