Nawigacja

Aktualności
Do abordażu! Piracka przygoda w środku zimy.

Wraz z grupą dzieci wybraliśmy się do Reduty Solnej w Kołobrzegu, zabytkowego fortu obronnego , gdzie znajduje się siedziba Piratów. W programie „Piracka przygoda” opartym na starych, tradycyjnych, żeglarskich zabawach w formie konkursów, oprawionych muzyką folkową i szantami nie zabrakło wielu ciekawostek i wiedzy na temat życia i pracy piratów.
  Dzieci dowiedziały się gdzie znajduje się dziób, rufa, burty oraz maszt i żagle na statku, kto to jest bosman, cieśla okrętowy oraz inni marynarze czy żeglarze. Poznały różne rodzaje węzłów linowych (np.: babski, kapitański, cumowniczy, beczka, płaski, prosty ). Były zabawy przy muzyce folkowej, nauka i śpiewanie tradycyjnej szanty. Chętnie uczestniczyły w licznych konkursach np. ciesielskim
 ( kilka sposobów wbijania gwoździ), wyścigach na deskach, siłowania na rękę, walki na boomie, tańca z odbijaczem, ławeczka bosmańska, czy wyplątywania z więzów (wcale nie takie trudne, ale trzeba być sprytnym!). A na koniec smakowite kiełbaski pieczone nad ogniskiem, palce lizać!

Świetna zabawa integracyjna prowadzona przez Piratów z Reduty Solnej z Kołobrzegu.