Nawigacja

Aktualności
Czytelnicze nagrody wręczone!

Długo oczekiwane przez dzieci wręczenie nagród w konkursie na „Najpopularniejszego bohatera książkowego” i w projekcie „Mała książka wielki człowiek” nastąpiło 25 sierpnia.

Przypomnijmy sobie co działo się przez ten rok szkolny podczas kampanii „Mała książka wielki człowiek”.

Każdy przedszkolak, który przyszedł z rodzicem do Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej lub Filii w Gołańczy Pomorskiej i został naszym czytelnikiem, otrzymał w prezencie wyprawkę w postaci książki pt; „Pierwsze czytanki dla…” przygotowaną przez Instytut Książki. Oprócz tego otrzymał Kartę Małego Czytelnika.  Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie co najmniej jednej książki młody czytelnik dostawał naklejkę. Po zebraniu 10 został uhonorowany drobnym upominkiem, a dziś na oficjalnym wręczeniu Dyplomem i Przypinką potwierdzającą czytelnicze zainteresowania.

Celem projektu „Mała książka wielki człowiek” jest edukacja czytelnicza oraz kształtowanie nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.

Do naszej akcji zgłosiło się mnóstwo dzieci, niestety przerwa związana z epidemią przerwała na pewien czas wydawanie wyprawek i zbieranie naklejek. Do dnia dzisiejszego udało się to 8 wytrwałym czytelnikom :

Paulinie Skibińskiej, Katarzynie Szymczyk, Lilianie Łęskiej, Aleksandrowi i Ninie Janul, Antoninie Mieczakowskiej, Tomaszowi Bromie i Janowi Wróbel.

Kolejny ważny projekt, który w tym dniu miał swój finał to konkurs pt; „Najpopularniejszy bohater książkowy”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz postaw decyzyjności i odpowiedzialności za swoje wybory.

Wśród uczestników konkursu wytypowaliśmy dwie grupy ;

  • Przedszkolną i
  • szkolną

natomiast wśród bohaterów książkowych , na których została oddana największa liczba głosów zwyciężyli;

  1. Kubuś Puchatek
  2. Nela Mała Reporterka
  3. Lasse z książki Biuro detektywistyczne Lasego i Mai
  4. Świnka Peppa i Roszpunka.

Osoby, które wybrały  tych bohaterów są zwycięzcami i otrzymują nagrody książkowe. A byli to:

Artur Hepko, Mateusz Niewiadomski, Małgorzata Niewiadomska, Antoni Kokański, Kuba Kokański, Nina Janul, Tomasz Broma, Aleksander Rzepecki i Paweł Szymczyk. Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.