Nawigacja

Aktualności
„CZYTAJĄCY TRZEBIATÓW” w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

W dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r. odbędzie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury, jak co roku przyłącza się do akcji czytania dzieciom.
Przygotowaliśmy na ten tydzień wiele ciekawych spotkań, oczywiście w przestrzeni wirtualnej.
Na naszym facebooku 
https://www.facebook.com/tokpalac/ i stronie internetowej www.archiwum-tok.pl  pojawiać się będą filmiki z kolejnymi zaproszonymi do akcji osobami.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt.

Hasło „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” zostało wybrane po to, aby poprzez książki i opowieści o zwierzętach budować empatię dzieci wobec nich, a także zwrócić uwagę na to, że my, ludzie, w ogromnym stopniu zawłaszczyliśmy Ziemię i pozostawiamy coraz mniej przestrzeni dla innych żywych, wspaniałych stworzeń. W dodatku tymi, które są w naszym najbliższym otoczeniu, nie zawsze dobrze się opiekujemy… – mówi Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.