Nawigacja

Aktualności
„Czytające Podwórka” wystartowały.

Z początkiem wakacji wystartowała  nasza wakacyjna akcja pod nazwą „Czytające podwórka”. Główną koncepcją zadania jest edukacja ekologiczna i propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju oraz  promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w miejscowościach wiejskich. 5 lipca 2018r. symboliczne PODWÓRKO w Sadlnie stało się miejscem, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić w interesujący sposób czas wolny. Wysłuchały wierszyków o zwierzątkach, które zaprezentowała Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek. Rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o środowisko, co to jest ekologia, jak każde dziecko może troszczyć się o naszą planetę. Po wysłuchaniu treści utworów uczestnicy „Czytających Podwórek” farbami kolorowali  drewniane szablony, które przeistaczały się w barwne dzieła sztuki. Przygotowaliśmy również kolorowy posiłek w formie sałatki owocowej i  witaminowych inspiracji na bazie jogurtu naturalnego, bakalii i owoców, które znikały w magicznym tempie.

Każdy młody uczestnik otrzymał książkę, która jest nagrodą za ogromną wiedzę ekologiczną i pamiątką ze spotkania.
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i zrealizowaniu naszej PODWÓRKOWEJ akcji pani Alicji  Ryndak-Szymańskiej wychowawcy świetlicy TPD w Sadlnie.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury współpracuje od lat ze Starostwem Powiatowym w Gryficach, które jest współorganizatorem wakacyjnego cyklu działań z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Czytające podwórka”.