Nawigacja

Aktualności
Czytające Podwórka wystartowały w Jarominie.

                    Z początkiem wakacji wystartowała  nasza wakacyjna akcja pod nazwą „Czytające podwórka”. Główną koncepcją zadania jest edukacja ekologiczna i propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju oraz  promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w miejscowościach wiejskich. 3 lipca 2019r. symboliczne PODWÓRKO w Jarominie stało się miejscem, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić w interesujący sposób czas wolny. Wysłuchały wierszyków o zwierzątkach i zjawiskach przyrodniczych, które zaprezentowała Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek. Wśród młodych słuchaczy toczyły się poważne rozmowy  o tym jak należy dbać o środowisko, co to jest ekologia, jak każde dziecko może troszczyć się o naszą planetę. Po wysłuchaniu treści utworów uczestnicy „Czytających Podwórek” farbami kolorowali  drewniane szablony, które przeistaczały się w barwne dzieła sztuki, a swoje przemyślenia dotyczące ekologii odzwierciedlali w przepięknych pracach plastycznych wykonywanych na szarym papierze. Przygotowaliśmy również kolorowy posiłek w formie owocowych szaszłyków  i  witaminowych inspiracji na bazie jogurtu naturalnego, serków, miodu, które znikały w magicznym tempie.

Każdy młody uczestnik otrzymał książkę, która jest nagrodą za ogromną wiedzę ekologiczną i pamiątką ze spotkania.
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i zrealizowaniu naszej PODWÓRKOWEJ akcji pani Agnieszce Gibzińskiej przewodniczącej Rady Osiedla w Jarominie.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury współpracuje od lat ze Starostwem Powiatowym w Gryficach, które jest współorganizatorem wakacyjnego cyklu działań z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Czytające podwórka”.