Nawigacja

Aktualności
„Czytające Podwórka” w Robach

Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatę Teresę Korek i animatorów Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA w dniu 16 lipca 2015 r. bardzo mile i serdecznie powitały dzieci w Robach . Wprowadziły tak wspaniałą atmosferę, że wszystkie dalsze działania z dziećmi były samą przyjemnością. Wspólne czytanie to najważniejsza część spotkania na „Czytających Podwórkach”. Renata Teresa Korek autorka książki poetyckiej „Jechałam aleją światła” czytała autorskie wiersze dla dzieci. O zwierzętach dzikich i domowych, o pięknej przyrodzie, o słońcu, o księżycu, o kwiatach i o magicznym ogrodzie. Wszystkie te utwory zostały wkomponowane w temat ekologii. Czystą wodę, powietrze i ziemię trzeba chronić. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Czytane wierszyki były inspiracją dla animatorów z KLANZY . Prowadząc warsztaty artystyczne wykorzystali arkusze szarego papieru, farby plakatowe i kredki świecowe pozwalając dzieciom rozwinąć swoje umiejętności artystyczne na temat ulubionych zwierząt. Bawiąc się i ucząc dzieci robić „zwierzątka” z balonów pokazali, że też tak można „mówić’ o ekologii.
Półka z „Wędrującą Książką” i idea związana z nią …zabierz książkę, która Cię interesuje Przeczytaj i przekaż ją dalej… bardzo dzieciom się podobała. Zakładka do książki z reklamą „Czytających Podwórek”, z piękną szatą graficzną to miła pamiątka ze spotkania. Niespodzianką było to, iż na roll – up i na zakładce umieszczone jest zdjęcie dzieci z Robów biorące udział w „Czytających Podwórkach” w 2014 roku.
„Pyszne podwórkowo” to warsztaty kulinarne. Dzieci robiły kanapki. Wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością przygotowując kolorowe i smaczne kanapki wykorzystując wszystkie produkty tj. pieczywo, wędlinę, żółty ser, warzywa, i owoce jako deser.
Wspólne zdjęcie uczestników i życzenie „do zobaczenia za rok” zakończyło spotkanie w Robach. Udział wzięły dzieci z Robów, Bieczyna i Gorzysławia. Dziękujemy wszystkim osobom dorosłym, które zaangażowały się i brały udział w spotkaniu. Dziękujemy za miłą gościnę.
Projekt „Czytające Podwórka”, dofinansowany zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program : Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet 2 – Promocja czytelnictwa oraz Starostwa Powiatowego w Gryficach.
S.P

baner bib.