Nawigacja

Aktualności
Co słychać w Pałacu?

Nie chcesz spędzać dnia przy dymiącym grillu albo w dresie przed telewizorem? Nie wybierasz się na wiosenny spacer nad morze albo do lasu? Jesteś już po obiedzie i nie masz pomysłu jak spędzić resztę dnia? Mamy dla Ciebie wersję optymalną. Zajrzyj do Pałacu nad Młynówką!

W poniedziałek, 1-go maja warto odwiedzić gościnny gmach Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy w punkt trafili z doborem propozycji dla mieszkańców Trzebiatowa i turystów, którzy spędzą długi weekend nad Bałtykiem.

W godz. od 10 do 18 będzie można bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje Muzeum Pałacowego, którego imponujące zbiory powiększają się niemal z dnia na dzień i stanowią niebywałą atrakcję, wystawę ,,Sztuka czterech kontynentów” w pałacowej Galerii ,,Feininger”, zajrzeć do pałacowej garderoby i przymierzyć stylowy strój i kapelusz, po czym uwiecznić swoją autorską stylizację na zdjęciu w stylowych wnętrzach pałacu.

Rodziców z maluchami z pewnością zainteresuje układanie puzzli z widokami Trzebiatowa, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nowoczesnej, na ekranie dotykowym ,,Multitouch”. Wielbiciele zagadek będą mieli do dyspozycji ogromną planszę z detalami trzebiatowskich zabytków (jak je odnaleźć i dopasować?), a na ekranie wyświetlone zostaną wszystkie archiwalne pocztówki z widokami Trzebiatowa, Mrzeżyna i Kępy pochodzące z bogatej kolekcji muzeum.

W Czytelni Głównej, która przeszła w tym roku wiosenny ,,lifting” prezentowany będzie film ,,Trzebiatów 1992 r.”, czyli prawdziwa podróż w czasie i spojrzenie na miasto i jego mieszkańców sprzed 25 lat oraz prezentacja multimedialna ,,Podglądając codzienność”.

Zapraszamy także na filiżankę kawy lub herbaty (symboliczne 2 zł) i porcję domowego ciasta (3 zł). Odpocząć będzie można w czytelni lub kawiarence ,,Pod różą”, a przy słonecznej, ciepłej pogodzie także na dziedzińcu lub skarpie nad Młynówką (polecamy!).

O godz. 16 zapraszamy do wspólnego czytania (lub słuchania) fragmentów czytelniczych nowości i przebojów naszej biblioteki (m.in. książki Alka Zagórskiego i Moniki Szwai). Czytelników zachęcamy do odwiedzin wypożyczalni i wyboru ciekawej lektury na coraz dłuższe, wiosenne wieczory. Na zakończenie spacer w ogrodach pałacowych w poszukiwaniu okienka norbertanek, stuletniego cisu i fragmentów zabytkowego mostu. 1-majowa wizyta w pałacu obowiązkowa. Wpadnij choć na kwadrans!

Piotr Żak