Nawigacja

Aktualności
Brzechwa, Tuwim, Szymborska w pałacu, czyli…

 

Recytatorskie zmagania.
25 lutego w pałacowej Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora.
Była to już 61 edycja konkursu.
W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska, Halina Kubiak, Teresa Ładyżyńska, pedagodzy, posiadający bogate doświadczenia w dziedzinie recytacji, w pracy w ruchu amatorskim.
W tym roku jury wysłuchało interpretacji różnorodnych utworów literackich w wykonaniu 31 uczestników, z których wyłoniono laureatów reprezentujących gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach. Oceniano wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, styl, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestników konkursu powitała prowadząca eliminacje Anna Rzepecka oraz dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata T. Korek, która życzyła wszystkim powodzenia, ale przede wszystkim radości z tego dorocznego święta poezji . Podkreślić należy, z ogromną radością, wysoki poziom eliminacji i to ,że młodzi ludzie sięgnęli po tak zróżnicowany repertuar – od klasyków po autorów współczesnych. Cieszy nas każdy uczestnik i do wszystkich kierujemy gratulacje i życzymy, aby pomimo, iż dziś się nie udało przejść do dalszych etapów, nie zaniechać swojego zainteresowania i talentu. Warto w tym miejscu podziękować nie tylko uczestnikom, ale także nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.
Jury miało trudne, odpowiedzialne zadanie wyłonienia 3 najlepszych recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Wiele osób reprezentowało naprawdę świetne przygotowanie i minimalnie „otarło się” o nominacje do następnego etapu.
Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I-III):
Paulina Hinc, i Zofia Kozłowska (obydwie Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie), Aleksandra Woźniakowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie).

Wyróżnienia miejscowe (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych): Martyna Senderska, Julianna Szarecka i Dawid Kopeć (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), Zofia Jutel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie).
Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
Karolina Chmielewska (SP nr 2 w Trzebiatowie),Oliwia Sroka i Ada Rachańska (SP nr 1 w Trzebiatowie).
Wyróżnienia: Justyna Bąk( SP nr 1 w Trzebiatowie),Wiktoria Kimsa i Hanna Soroka (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie)
Laureaci w kategorii Gimnazjum:
Maria Czyż , Julia Rowska, Jutrzenka Cirocka (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie)

Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Kamila Fiołek, Maja Mazur (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie).
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Gryfickim Domu Kultury 12 marca 2016 r.

.

Powiązanie wpisy