Nawigacja

Aktualności
Biblioteka Mikołajkowo!
Mikołajkowe propozycje książkowe.
Chcielibyśmy Wam, Drodzy Czytelnicy, zaprezentować kilka propozycji książkowych, dzięki którym wczujecie się w klimat świąteczny i spędzicie miłe chwile z książką.
 
Polem srebrzystym, polem zimowym wędruje orszak Mikołajkowy.
Najpierw aniołki idą parami.
Niosą koszyczki. Z czym?
Z prezentami!
Potem Mikołaj poważnie kroczy, wśród zmarszczek błyszczą niebieskie oczy.
Mikołaj także ma paczek mnóstwo, a lód na rzece świeci jak lustro.

Jeśli lubicie wierszyki to ta propozycja jest jak najbardziej dla Was.

Zbliża się Boże Narodzenie- pierwsze w życiu Elfa. Duży i Młody postanawiają spędzić ten czas w gronie rodzinnym. Od samego początku wszystko idzie nie tak jak sobie zaplanowali. Jedno jest pewne tej Wigilii nie zapomną do końca życia . Pełna humoru historia psa Elfa i jego ludzkiej rodzinki, która jeszcze nie raz was zaskoczy.

Książka o Świętym Mikołaju o jakiej marzy każde dziecko.
7 fascynujących opowieści o tym czego na temat Mikołaja i prezentów pragną dowiedzieć się dzieci. Bajki napisane z fantazją i humorem.
Mikołaj jest uczniem toruńskiej szkoły. Jak większość jego rówieśników narzeka na ciągłą nieobecność rodziców w domu. a
Cóż z tego, że jest z nich dumny? Dzięki przybyszom z przeszłości i toruńskiemu Aniołowi przeżywa przygody, o których nie może opowiedzieć kolegom. Dokonuje wyborów, czasem zaskakujących. Bohatersko stawia czoła wyzwaniom.
Wigilijna opowieść, która zostanie z Wami na długo!
Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.
Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.
Co było dalej tego dowiecie się czytając.
 
Daj się otulić atmosferą świątecznej powieści. Tak długo czekamy na uśmiech losu, a on pojawia się niespodzianie. Gdy tracisz wiarę , że już wszystko będzie dobrze ona pojawia się jak uśmiech losu. Nowe wzruszenia, emocje, radości przezywaj je razem z bohaterami książki Katarzyny Michalak.
To nie będą zwyczajne święta…. Jedna opowieść, wielu bohaterów. Choć zdaje się, że nic ich nie łączy, to magia świąt przyniesie wiele niespodzianek Bo może żeby pięknie spędzić święta, trzeba uwierzyć w Mikołaja?
Wejdź w świat magicznej wigilijnej opowieści o miłości, wybaczaniu i tradycji. Wieczór wigilijny, za oknem śnieg. W domu radosny gwar i krzątanina, pachnie piernikiem i choinką. Hania chce spełnić marzenie mamy. Co było dalej i jak potoczą się losy głównej bohaterki? Zapraszam do lektury.
Ciepła przepełniona humorem i wzruszeniami opowieść o tym, co jest naprawdę ważne. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną co naprawdę liczy się w świętach. Bo święta mogą być wyjątkowe nawet gdy z nieba spadną cztery płatki śniegu na krzyż.
Nasycona ciepłem, humorem i romantyzmem opowieść o rodzinie i świętach Bożego Narodzenia. Dziennikarz wyrusza w podróż ekspresem do Los Angeles. W trakcie podróży spotyka swoją wielką miłość sprzed lat. Wśród pasażerów grasuje nieuchwytny złodziej. Tymczasem zamieć i lawina śnieżna unieruchamiają pociąg. Cała podróż zarówno dla bohaterów jak i czytelnika staje się przeżyciem emocjonalnym.