Nawigacja

Aktualności
Artystyczne zmagania Bursztynek

Zespół wokalny Bursztynki, działający przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, rywalizował w powiatowych eliminacjach „Przeglądu Piosenki Dziecięcej”. Konkurs odbył się 22 kwietnia w Gryfickim Domu Kultury. Po wysłuchaniu ponad 30 wykonawców, komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia kwalifikacyjne do eliminacji wojewódzkich i wyróżnienia miejscowe. Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się: Laura Domańska, która została wybrana do reprezentowania powiatu gryfickiego w eliminacjach wojewódzkich i Urszula Zielińska, która otrzymała wyróżnienie miejscowe.
Dzień później, w Czaplineckim Ośrodku Kultury, obie dziewczynki wzięły udział w kwalifikacjach wstępnych 22 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Ogółem w konkursie uczestniczyło 2346 wokalistów z 54 ośrodków kultury, z całej Polski. Urszula Zielińska otrzymała wyróżnienie za brawurowe wykonanie piosenek pt. „Strach” i „Najpiękniejsza z gwiazd” oraz wyróżnienie za wyjątkowy wygląd sceniczny.
Bursztynki swoimi występami zespołowymi i solowymi uatrakcyjniły także Święto Rzemiosła Zachodniopomorskiego, podczas którego wyróżniono i odznaczono zasłużonych rzemieślników i przedsiębiorców.
Dziękujemy Gryfickiemu Domowi Kultury za udostępnienie zdjęć.
Renata Jankowska
Instruktorka zespołu Bursztynki