Nawigacja

Akademia Malucha
Arteterapia w Akademii Malucha.

Ostatnie zajęcia w Akademii Malucha pełne były radości, gwaru, śmiechu. A to za sprawą ciekawego połączenia różnych form pracy przez zaproszoną do nas Panią Justynę Fedak- Białkowską, która jest arteterapeutą, logopedą, twórczynią przepięknych witraży, biżuterii, osobą prowadzącą wiele różnorodnych artystycznych zajęć zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi (Uniwersytet III Wieku).
Arteterapia polega na wykorzystaniu rożnych środków artystycznych, które ułatwiają pacjentowi ekspresję emocji. To leczenie sztuką, czyli muzyką, plastyką, ruchem lub literaturą. Arteterapia może być ukierunkowana zarówno na edukację, rekreację, jak i profilaktykę i korekcję zaburzeń.

Dzieci były zaaferowane możliwością brodzenia w farbie i „malowania” stopami (przy ”okazji” miałam umalowane na zielono włosy!) .Wykonaliśmy pierwszy etap prac, przygotowaliśmy materiał do stworzenia choinek i mikołajowe zawieszki do adwentowego kalendarza. Efekt naszej pracy będzie do obejrzenia w grudniu  na wystawie w Galerii Feininger.