Nawigacja

Aktualności
Anaruk w zaczarowanej zagrodzie.

29 listopada w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt; „Anaruk w zaczarowanej zagrodzie”, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą polską XXw., środowiskiem geograficzno-przyrodniczym Antarktydy i Grenlandii, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej. W tym dniu przybyli do nas reprezentanci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie z p. Elżbietą Sieczkowską, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie z p. Marleną Obertaniec i Zespołu Szkół w Drzonowie z p. Angeliką Telej.

Jury pracowało  w składzie: p. Halina Kubiak, p. Anna Rzepecka, p. Magdalena Drożdżowska i p. Sandra Kanczurska. Drużynom kibicowali uczniowie klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr1 w Trzebiatowie z p. Jolantą Bąk.

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści dwóch książek: „Zaczarowana zagroda” i „Anaruk chłopiec z Grenlandii” oraz pytania związane z twórczością i życiem Aliny i Czesława Centkiewiczów, a także środowiskiem geograficzno-przyrodniczym w tle którego toczy się akcja w/w książek. Układali rozsypankę wyrazową z której powstały zdania opisujące pingwiny, liczyli metodą eskimoską, a także sprawdzili się w umiejętności celowania do tarczy.

W sprawnym przebiegu poszczególnych konkurencji pomagały wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, a mianowicie Wiktoria Stankiewicz, Martyna Dudek, Elena Bartos i Katarzyna Suchorowska pod opieką p. Marii Akidy.

Po burzliwej rywalizacji drużyn i wnikliwej analizie jury, zaszczytne miejsca zdobyli:
miejsce I- (Gang Czytelniczy) Szkoła Podstawowa nr1 w Trzebiatowie.
miejsce II -(Foczki) Zespół Szkół w Drzonowie.
miejsce III (Malarki) Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie.
Wielkie uznanie należy się również pozostałym drużynom, które dzielnie walczyły i były o „pingwinie pióro” za podium czyli: (Zagroda PZM) Sz. Podst. Nr2, (Pingwiny Adeli) Zespół. Sz. w Drzonowie i (Mafia) Sz. Podst. Nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo słodki upominek dla całej grupy.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie merytoryczne drużyn, jury za współpracę i wnikliwą obserwację, kibicom ze Szkoły Podstawowej nr 1 za miłą atmosferę i zaangażowanie, wolontariuszom i współpracownikom za pomoc w działaniach organizacyjnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju za rok.

K.K.