Nawigacja

Aktualności
63 Konkurs Recytatorski za nami.

16 lutego w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego. Była to już 63 edycja konkursu.
W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska (bibliotekarka, wieloletnia opiekunka teatru dziecięcego), Anna Szafrańska ( nauczycielka posiadająca bogate doświadczenie w dziedzinie recytacji) Martyna Sołek (animatorka, dyrektor Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu).
W tym roku jury wysłuchało interpretacji różnorodnych utworów literackich w wykonaniu 33 uczestników, z których wyłoniono laureatów reprezentujących gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach.
Oceniano wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, styl, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestników konkursu powitała dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek i prowadząca eliminacje Anna Rzepecka, życząc wszystkim powodzenia, ale przede wszystkim radości z tego dorocznego święta poezji .
Jury miało trudne, odpowiedzialne zadanie wyłonienia 3 najlepszych recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Wiele osób reprezentowało naprawdę świetne przygotowanie i minimalnie „otarło się” o nominacje do następnego etapu. Każdej osobie, która będzie reprezentować gminę na przeglądzie w Gryfickim Domu Kultury jurorki udzieliły rad i podpowiedzi dotyczących techniki recytacji.

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I-III):
Marceli Sinkowski (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie),opiekun Hanna Marek
Blanka Klimowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie),opiekun Beata Brodzińska,
Jagoda Jakubowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), opiekun Gabriela Woś.
Wyróżnienia miejscowe (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych):
Franciszek Prokulewicz ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie), opiekun Sandra Bemsz- Mickiewicz, raz Oliwia Kanarek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie), opiekun Anna Kukiełka.

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
Weronika Bońkowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), opiekun Janina Nowicka,
Laura Domańska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie), opiekun Jolanta Bąk,
Ada Rachańska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie), opiekun Irena Wasilewska.
Wyróżnienia miejscowe:
Wiktoria Sańda (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie),opiekun Jolanta Bąk,
Hanna Soroka (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie),opiekun Małgorzata Skoneczna , Alicja Gibzińska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), opiekun Janina Nowicka.

Laureaci w kategorii klasy VII i Gimnazjum:
Weronika Jaworska (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie), opiekun Mariola Niewiadomska,
Paulina Bystrowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie),opiekun Janina Nowicka,
Martyna Tchoryk (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie),opiekun Beata Brzozowska.

Cieszy nas każdy uczestnik i do wszystkich kierujemy gratulacje i życzymy, aby pomimo, iż dziś się nie udało przejść do dalszych etapów, nie zaniechać swojego zainteresowania i talentu. Warto w tym miejscu podziękować nie tylko uczestnikom, ale także nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Gryfickim Domu Kultury 3 marca 2018 r.